Windows 11'e şu anda geçilir mi?

Geçen ay heveslenip yaklaşık 10 gün kullandım ve ilk boş günümde geri Windows 10'a döndüm. Özellikle Adobe uygulamaları kullanıyorsanız kesinlikle tavsiye etmiyorum. Günde yaklaşık 8 saat Adobe ps, ai ve id ile çalışıyorum. Windows 10 bu 3 uygulama ve Chrome açıkken 16 gb ram en fazla %70 kullanırken Windows 11de bu 3 uygulamayı açtığım anda %90'ı görüyordu. Ağır bir proje dosyası açtığımda ne olduğunu tahmin edersiniz, yetersiz ram uyarısı :)

Profesyonel kullanım için kesinlikle henüz hazır değil.

Geçen ay heveslenip yaklaşık 10 gün kullandım ve ilk boş günümde geri Windows 10'a döndüm. Özellikle Adobe uygulamaları kullanıyorsanız kesinlikle tavsiye etmiyorum. Günde yaklaşık 8 saat Adobe ps, ai ve id ile çalışıyorum. Windows 10 bu 3 uygulama ve Chrome açıkken 16 gb ram en fazla %70 kullanırken Windows 11de bu 3 uygulamayı açtığım anda %90'ı görüyordu. Ağır bir proje dosyası açtığımda ne olduğunu tahmin edersiniz, yetersiz ram uyarısı :)

Profesyonel kullanım için kesinlikle henüz hazır değil.
Kaç GB Ram kullanmaktasınız ustam? 16 eminsiniz değil mi?

Buradaki problem şu, ram kullanımı %100 olduğunda photoshop çöküyor veya en iyi ihtimalle sadece projeyi kaydetmeye izin verir hale geliyor.
Haklısınız hocam, eğer kullanımı ketliyorsa diyecek bir şeyim yok lakin, oyunlarda bile 1440p en fazla 11GB kullanım gördüm o da Windows 10 üzerindeyken. :)

Üretkenlik için de durum pek farklı değil. Movavi, PS, SPSS gibi uygulamalar kullanıyorum. Şuanda da SPSS üzerinden çalışma yürütmekteyim 6.1GB kullanıyor. :)

Geri
Yukarı