Windows 11'e yarın geçmek mantıklı mı?

Bence acele etmenin bir anlamı yok. Kaçmıyor ya sonuçta. Evet yarın çıkıyor ama tam oturması için üzerinden daha süre geçmesi gerektiğini düşünüyorum. En basitinden dusunursek bir program yüklüyorsunuz ve hata ile karşılaşırsanız internette genelde o sorun için işte felanca sürüm Windows 10 için çözümü çıkıyor. Windows 11 de her ne kadar benzese de sorunlry çıkması muhtemel.

...eklentiler gelecektir demiş.
Gelecek tabii ki, bunu inkar etmiyoruz. Windows 10'un 2015'teki haliyle 2021'deki hali arasında dağlar kadar fark var.

Arayüzde bulunan hatalar giderilir, optimizasyon geliştirilir ve yeni özellikler eklenir zamanla. Şu anda Dev kanalında test ediliyor bir sonraki büyük güncelleme ile gelecek özellikler.

Hatta benim düşüncemle Windows 11, seneye gelecek ilk büyük güncelleme sonrası gerçek potansiyeline ulaşacak. Ha, bu da şu anki nihai sürümü iyi değil anlamına gelmiyor.

Ben beklemeyi düşünüyorum. Her Update geçişinde oyunlarda vs mutlaka sorunlar oluyor. Zaten şu an Windows 10 ile bir sıkıntım yok

Son düzenleyen: Moderatör:
Resmi çıkış bir nevi açık beta olur bence. Türlü türlü donanımlar, yazılımlar, driverlar ile ne sorunlar çıkar Allah bilir.
Suçlu Windows 11 de olmayabilir. Yazılım firması veya donanım driverı vs. kaynaklı da olabilir. En az 2 ay beklenmeli bence.
Mesela ben OBS, Razer Synapse, MSI Gaming OSD gibi programlar kullanıyorum. Kendi adıma sorun yaşama potansiyelim yüksek.

Aslında çoğu kişinin dillendirerek ağzından esirgemediği uyumsuzluk sorunu, Windows 11 ile birlikte pembe bir yalandan ibaret. Bunun sebebi Windows 11'in aslında Windows 10 ile aynı çekirdeği (NT 10.0) kullanmasıdır. Biz aslında Windows 10'un şu an modifiyeli halini kullanıyoruz. Birçok sitede ve programda işletim sisteminin sürümünün Windows 10 olarak gözükmesinin sebebi budur. Çekirdek aynı olduğu için uyumsuzluk sorunu yaratmayacaktır. Yani Windows 10 kullandığınız bütün programları ve oyunları Windows 11 aynı şekilde açacaktır. Uyumsuzluk muhabbeti aslında milletin ağzına ezber gibi yapışmasının sebebi, Microsoft şu ana kadar çıkardığı bütün sürümlerde çekirdeği hep ayırmıştı. Windows 11 ile birlikte bu artık son buldu. Ancak eğer yükseltme yaparak Windows 11'e geçerseniz işte o zaman uyumsuzluk sorunu yaşarsınız. Yükseltme yapınca driverlar sorun çıkartabiliyor. Bu yüzden temiz kurulum yapmanız lazım.

Microsoft'un cihazlarım kısmının olduğu sayfadan bir görsel.

7vwwc61tpdr71.png

Son düzenleyen: Moderatör:
00.00'da mı gelecek tam olarak? Belirli bir saati var mı? Ben de geçmeyi düşünüyorum geldiği gibi direkt, temiz kurulum yapacağım.

Aslında çoğu kişinin dillendirerek ağzından esirgemediği uyumsuzluk sorunu, Windows 11 ile birlikte pembe bir yalandan ibaret. Bunun sebebi Windows 11'in aslında Windows 10 ile aynı çekirdeği (NT 10.0) kullanmasıdır. Biz aslında Windows 10'un şu an modifiyeli halini kullanıyoruz. Birçok sitede ve programda işletim sisteminin sürümünün Windows 10 olarak gözükmesinin sebebi budur. Çekirdek aynı olduğu için uyumsuzluk sorunu yaratmayacaktır. Yani Windows 10 kullandığınız bütün programları ve oyunları Windows 11 aynı şekilde açacaktır. Uyumsuzluk muhabbeti aslında milletin ağzına ezber gibi yapışmasının sebebi Microsoft şu ana kadar çıkardığı bütün sürümlerde çekirdeği hep ayırmıştı. Windows 11 ile birlikte bu artık son buldu. Ancak eğer yükseltme yaparak Windows 11'e geçerseniz işte o zaman uyumsuzluk sorunu yaşarsınız. Yükseltme yapınca driverlar sorun çıkartabiliyor. Bu yüzden temiz kurulum yapmanız lazım.

Microsoft'un cihazlarım kısmının olduğu sayfadan bir görsel.

Eki Görüntüle 1180010

Cevap evet geçilir. Adam son noktayı koydu ve hanımlar dağılın.

Geri
Yukarı