Windows 11'in çıkması için çok erken değil mi?

Bir işletim sistemi çıktığı halde bırakılmıyor zaten. Sürekli güncelleniyor ve bazıları büyük güncellemeler oluyor, Windows 10'un ilk haliyle şu anki hali arasındaki farkı görüyoruz. Aynısı Windows 11'de de olacak ki şu anda bile Windows 10'a fark atıyor.

(Gönül ister ki MacOS, her bilgisayara kurulabilsin. :) )

Bir işletim sistemi çıktığı halde bırakılmıyor zaten. Sürekli güncelleniyor ve bazıları büyük güncellemeler oluyor, Windows 10'un ilk haliyle şu anki hali arasındaki farkı görüyoruz. Aynısın Windows 11'de de olacak ki şu anda bile Windows 10'a fark atıyor.

(Gönül ister ki macOS, her bilgisayara kurulabilsin. :) )

Ama yine de bir işletim sisteminin iyi çıkış yapması onlar içinde daha iyi olmaz mı 😕
Edit: En azından gözle görülebilen ekranları görünüşle uyumlu yapsalar diğerleri sonradan değişsede olur.

Windows 11 çok sürpriz oldu zaten, ben 2023-2024 gibi gelir diye zannediyordum birden geldi. Şu an Windows 10'un makyajlı hali gibi ama gelen güncellemelerle düzeltirler tabii ki.

Ama yine de bir işletim sisteminin iyi çıkış yapması onlar içinde daha iyi olmaz mı? 😕
Şu anda zaten gayet iyi bir çıkış yaptı. Birçok özelliği beraberinde getiriyor ve Windows, eski sıkıcı temasını bırakıp daha modern ve göze güzel gözüken (ufak macOS çakması :D) bir tasarımla geldi. İçindeki özellikler de yeni bir işletim sistemi olmasını gayet sağlıyor, şu anda her şey yolunda sadece uyumluluk (TPM ve CPU) sorunları biraz can sıkıcı. Benim düşüncem onlar için özel bir sürüm olacak diye düşünüyorum.

Şu anda zaten gayet iyi bir çıkış yaptı. Birçok özelliği beraberinde getiriyor ve Windows, eski sıkıcı temasını bırakıp daha modern ve göze güzel gözüken (ufak macOS çakması :D) bir tasarımla geldi. İçindeki özellikler de yeni bir işletim sistemi olmasını gayet sağlıyor, şu anda her şey yolunda sadece uyumluluk (TPM ve CPU) sorunları biraz can sıkıcı. Benim düşüncem onlar için özel bir sürüm olacak diye düşünüyorum.

TPM ve CPU'yu önerilen sistem gereksinimleri yapabilirlerdi.

Malesef yenilik vaadiyle çok yarım yamalak bir sistem geliyor. Yazılımda Google'dan sonra dünyanın en büyük 2. yazılım şirketisin ama gel gör ki tasarımlar büyük failler içeriyor. Performans olarak söylenecek söz yok ama tasarımdaki kusurlar, kaldırılan özellikler ve pazarlama yalanıyla eklenmeyen yenilikler (Android desteği) benim şahsen çok gözüme batıyor. Çok erken duyurup bahsettiğim eksiklikler tamamlanmadan çıkışı yapıyorlar. Microsoft şaşırtmadı tabii ki de.

Bu arada Microsoft, Windows 11 çıkış yaptıktan sonra da bug fix güncellemeleri yapmaya devam edeceğini açıklamış. Eklenecek bütün yenilikler gelecek senenin güncellemesi olan 22H2 sürümüne ertelendi ve bence Windows 11 asıl potansiyeline gelecek sene ulaşacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı