Windows 11'in yanına kurulan Windows 8 açılmadan mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 8.1

427036

Hectopat
Windows 11'in yanına diski bölerek Windows 8 kurdum. Sistem kurulum bitince otomatik olarak yeniden başlatma için geri sayım yaptı ve yeniden başlattı. Sonra art arda şu mavi ekranı aldım:
: (
Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatılacak.

Art arda yeniden başlamalar bitince ise şu mavi ekranı aldım:
IMG_20230307_204055.jpg

Daha sonra "Farklı bir işletim sistemi kullanmak..." kısmından Windows 11'e geçtim. Bu hatayı nasıl çözebilirim?
Kurulum yapmadan önce iso dosyasını usb belleğe Rufus ile yazdım. Aynı usb belleğe SSD'yi görmeme riskine karşı driver dosyaları attım. Windows 8 kurmak için diski ikiye böldüm (85 gb). Windows 8 için olan diskin harfini Windows 11 kurulu diskin harfinden -alfabeye göre- daha sonra olan bir harf yaptım (W11:C, Win8:K).
Minidump dosyası paylaşamıyorum bir de o sıkıntı var. Ayarlardan Windows 8 için minidump dosyalarını etkinleştirdim yine de ikiye böldüğüm diskin içinde öyle bir dosya/klasör oluşmadı.

@claus

Windows 8 isosundan kaynaklı olabilir. Windows 8.1 kurmayı denediniz mi ? Bir de güncel donanıma sahip cihaz üzerinde mi deneme yapıyorsunuz ?

7.nesil işlemci ve üstüne kurduğunuzda donanımlardan kaynaklı hata alıyorsunuz. En düşük bu işlemci ve üstüne 10 kurulması önerilir. (Sürücü kaynaklı hata almayın diye)
Mafia 2 oynamak için başka bir işletim sistemi kuracaktım, Windows 8 daha kolay diye onu kurdum. Windows 10'u deneyeyim belki çalışır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı