Windows 12 mi geliyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

YouTube'da bir anda böyle bir video çıktı. Cidden Windows 12 geliyor mu?

Gelmesin mümkünse. Her sürümde daha da batırıyorlar.

Windows 10 ile 11 arasında 6 yıl, PS4 ile PS5 arasında 7 yıl var. Duyurulara ve firmaların söylediklerine göre ise Windows 11 ile Windows 12 arasında 3 yıl ve PS5 ile PS6 arasında 5 yıl var. PS5 bile PS4 kadar uzun ömürlü olmadı yani, aynısı Windows 11 içinde geçerli. Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesinin bir sebebi olmalı, büyük ihtimal yeni gelecek ve çok üstün bir teknoloji gerektirecek bir şeye ortamı hazırlıyorlar. (metaverse yaygınlaşması olabilir bir fikrim yok zamanla göreceğiz.) Neden bu Windows konusunda PS örneğini verdim hemen açıklıyorum: Aynı hızda ilerliyorlar ve hemen hemen aynı yollardan geçiyorlar. Bilgisayarları zaten hiç söylemiyorum RAM teknolojisi için 10 yıl önce 2 GB çok fazlayken şimdi 500GB RAM'ler çıktı.

Windows 12, tahminimce Windows 11 Enterprise LTSC edisyonuyla birlikte piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Windows 11 Enterprise LTSC için 2024'ün ikinci yarısında çıkış yapması bekleniyor.

Bunu kuvvetlendiren olaylar yeni Intel işlemcilerin raporlarında Windows 12'ye yer vermesi, Windows Insider Programına yeni bir kanalın (Canary) eklenmesi ve bu kanalın platform değişiklikleri gibi üst düzey bir değişimi kapsaması (ki Windows 12 için, Windows Vista'dan kalma çekirdeği bırakacağı söylentileri vardır), Ingite 2022 konferansında yanlışlıkla yeni bir arayüzün görülmesi, Microsoft'un başka bir şeyler üzerinde çalıştığını gösterebilir. Ayrıca Windows 10'un devamı olan bir işletim sistemi için (Windows 11) bu kadar yeniliğin gelmesi pek de mantıklı değil.

Windows 12 imzalı ilk yapının, 27500-33000 yapı numarası arasında gelmesi muhtemel. Bu şuan da yayınlanan yapıların atlama aralıkları baz alınarak yapılan bir tahmin ve Windows 7'nin 7600, Windows 8'in 9200 ve Windows 10'un 10240 yapı numaralarına sahip olması da Windows 12'nin 27500-30000 yapı numarasında gelme ihtimali olduğunu gösterebilir.

Öte yandan, Windows 11 için SV3 başka bir ifadeyle 2023 Güncellemesi için hazırlıklar yapılıyor. Bu, ayrıca Windows 12'nin durumu hakkında da ipucu verilebilir. Windows 11 2023 Güncellemesi, yerini aldığı 2022 Güncellemesi gibi büyük bir güncelleme olarak gelirse bu Microsoft'un odağını hala Windows 11'de tuttuğunu gösterir fakat Windows 11 2023 Güncellemesi, Windows 11 2022 Güncellemesi gibi büyük bir güncelleme yerine daha önce Windows 10 Kasım 2021 Güncellemesine benzer bir şekilde"22H2" için toplu güncelleme olarak gelirse bu Microsoft'un odağını Windows 11'den çektiğini gösterir.

(Bu, sıkça özellik gönderen Moment güncelleme paketleri yüzünden büyük güncellemelerin içeriği azalması durumu dikkate alınmadan yapılmıştır.)

Özetle, Windows 12'nin durumunu daha iyi anlamak ve bununla ilgili atılan tahminlerin daha tutarlı olmasını sağlamak için Windows 11 2023 Güncellemesini beklemek gerekir.

Son düzenleme:
İyive
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

YouTube'da bir anda böyle bir video çıktı. Cidden Windows 12 geliyor mu?
Android'e döndü bu Windows her sene güncelleme getirirler artık...

ben 😁 o değilde w10 2 yıl sonra bitecekmiş gibi bir haber okudum bu ne kadar doğru
Bu, Windows 11 lansmanı öncesi Microsoft tarafından açıklandı ve Nisan 2023 yılında Windows 10'un son sürümü belirlendi. Buna göre, Windows 10 2022 Güncellemesi, Windows 10'un son sürümü olacak ve desteği 14 Ekim 2025 yılında sona erecek (Bu destek dışı bırakılan sürümler, Windows'un tüketici sürümleridir. Enterprise LTSC yada IoT LTSC, bunların dışındadır.).

Ekran görüntüsü 2023-06-07 122425.png

Geri
Yukarı