Windows 12 tahminen ne kadar RAM kullanır?

Windows 11 nie bu kadar taşlanıyor. Ben ilk çıktığı zamanlardan beri kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. :D
Sorun yaşayanlarda tamamen neden yaşadığını hiç belirtmiyor. Donanımsal yetersizlik olabilir, yanlış kurulum, eksik bir şeyler olabilir. anca ''Windows 11 sorunlu'' deyip geçiyorlar.

Hocam Windows 12'yi falan boş verin. Benim Windows 10'um boşta 10 GB Ram kullanıyor. Yani Windows'a ne kadar Ram verirsen o kadar kullanır. 16 GB Ram'im varken 8 GB Kullanıyordu. Şimdi 24 GB var ve kullanılan Ram 12'ye kadar çıkıyor.

Eki Görüntüle 2166022
Bir tanesini çıkart faydadan çok zarar. :D

İsterse alem-i cihan olsun ben geçmeyeceğim, uğraşamam onla....

Anca kullandığım Windows11 sistemini WindowsXP seviyesine ve kararlı yapısına çektim.Çekene kadar 3,5 aylık zorlu testlerden geçti..Bıktım artık bu windows'u konfigüre etmekten....
Yapılanlarla ilgili ufak ama önemli seviyede olan spesifik şeylerle ilgili örnek alalım. Merak ettim, 3,5 ay ne konfigüre edilmiş olabilir? Güvenlik açıklarını tespit edip kapatmak gibi bir şey mi yapıldı, servislerin bağımlılıkları mı çözümlenip kapatıldı?

Sorun yaşayanlarda tamamen neden yaşadığını hiç belirtmiyor. Donanımsal yetersizlik olabilir, yanlış kurulum, eksik bir şeyler olabilir. anca ''Windows 11 sorunlu'' deyip geçiyorlar.
Yoo bende öyle bir durum yok, 17 yıllık notebook pc'im (HP CompaQ Presario C700) rahmetli olunca (ana kart yandı) mecburen yeni donanım almak zorunda kaldım (Lenovo IP Gaming 3)

Ama Windows11 performansından memnun değildim hele o baş belası Defender var ya, onu def ettim sistemin içinden (yürü git...!!! SSD katili) sonra sistemi yavaş yavaş / adım adım Windows XP sistemine çevirdim. (kayıt defterinden, MS-DOS komutlarından)

Şimdi istediğim gibi ama olan SSD diske oldu...Sağlık olsun o dandik SSD 'den kurtulacağım...

Yapılanlarla ilgili ufak ama önemli seviyede olan spesifik şeylerle ilgili örnek alalım. Merak ettim, 3,5 ay ne konfigüre edilmiş olabilir? Güvenlik açıklarını tespit edip kapatmak gibi bir şey mi yapıldı, servislerin bağımlılıkları mı çözümlenip kapatıldı?
O kadar çok ayrıntı var ki en iyisi iki ekran görüntü ile işi bağlayalım yoksa siz beni makaraya alacaksınız belli... :)

16Gb RAM
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynen kardeş ben bunla geldim bunla giderim Windows12,200,1000 sizlerin olsun...

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 1.png
    Ekran görüntüsü 1.png
    135,3 KB · Görüntüleme: 70
  • Ekran görüntüsü 2.png
    Ekran görüntüsü 2.png
    135,3 KB · Görüntüleme: 62
Bence minimum 16 önerilen 32 olur ama gene de bana çok geliyor daha Windows 11'e yeni alışmışken yeni işletim sistemi bir yerlerinde durmuyorlar bu firmalar 😃

Windows 11'in teması çok kötü bir yolunu bulsak da MacOS'a benzetebilsek 3-5 FPS düşecek ama daha güzel görünürdü.

İnan FPS oyunlarında daha iyi FPS alıyorum diye kullanıyorum Windows 11'i bir farki olmasa Windows 11 kullanmam her saniye RAM canavari gibi RAM yiyor.

Benim RAM sorunu yokta hafif problemleri var mesela Chrome'de GPU kullanmayı kapatmazsam YouTube siyah ekran oluyor yani arada bir fakat Windows 10'da yoktu bu sorun.

Geri
Yukarı