Windows 12'den beklentileriniz neler?

Windows 12 ile birlikte Windows 10'dan bu yana Windows ekosisteminde yer alan AI, Windows ürünlerine daha fazla entegre edilecek. Bu bazı avantajlarla birlikte cihazlar için bazı dezavantajları da beraberinde getirecek.

AI'nın Windows'a derinlemesine entegre edilmesi Windows'a dosya aramalarında hızlılık, çizim ve sanatta üretkenlik, bilgi oluşturma da ve alma da yaratıcılık kazandırabilir fakat,

1)Tüm bunlara rağmen bunun ilk defa yapılması bir acemiliğe ve hatalara yer vereceğinden Windows 12'nin kararsız ve hatalarla gönderilmesine sebep verebilir. Bu yüzden Windows 12, bu doğrultuda Windows 11 kadar belki de daha fazla sorunlarla gönderilebilir.

2) UI anlamında beklenmeyen değişikliklere gidilebilir. AI'nın gelişmiş dosya aramaları ya da işlem başlatma yetenekleri, Windows'un günümüzde de kullanılan bazı UI özelliklerinin kaldırılmasına sebep olabilir. Bunun neler olacağını kestirmek zor fakat AI'dan güç alan Windows 12, Windows 11'e göre daha sade bir arayüzle çıkış yapabilir.

3) Hız, kullanıcıların Windows istemcisinde önem verdiği bir unsur. AI destekli parçaların, işlemleri daha hızlı gerçekleştirmesi ve Windows 12 ile uyumlu çalışması bilgisayarlar için önemli bir hız kazandırabilir.

4) Modüler bir yapı, işletim sistemini özelleştirilmesinde ve hızlandırılmasında da önemli yere sahip. Bu doğrultu da Windows 12, önce ki Windows istemcilere göre daha modüler bir yapıya sahip olması, Windows ile birlikte gelen uygulamaların hemen hemen hepsinin kaldırılma imkanı ve OOBE'nin daha fazla özelleştirilmesi Windows 12'nin hızlı bir benimsenmeye sahip olabileceğini gösterir.

Tek beklediğim eski pclerin geçebilmesi optimizasyonlu olması gereksiz telemetri olmaması çok güzel parıl parıl gözükmemesi Windows 7 gibi çok tema vb olunca kastırıyor benim PC 12 yıllık driver desteği.

Windows 8 gibi görünüm yapma. Niyeyse benim hoşuma gidiyor.
32 Bit desteği.
Oyun modu ( Bing, ayarlar gibi uygulamalar açılmasını önleyecek ekstradan Win tuşu kilitlenecek)
Stabil bir performans.
En güncel sürücüleri yüklemesi.
Kendi kendine sorunları çözmesi.

Geri
Yukarı