Windows 1803 Bildirim ve Görüntü Sorunu

Yusufkvnnn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kolay gelsin, Windows'un 1803 güncellemesini kurduktan sonra bir bildirim problemi yaşamaya başladım. Ne zaman bildirim gelse, Windows bir şey çalıştıracak mısın diye sorduğunda veya ben ses açarken ses açmayı bıraktığımda şöyle bir ekran gidip geliyor. Monitörde veya ekranda problem yok. Eğer olsaydı, ekran görüntüsüne bu fotoğraf yansımazdı.

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Adsız.png
1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum sorunu çözebilir. İsterseniz 1803 öncesindeki 1709 sürümünü de kurabilirsiniz.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmanızda işe yarayabilir.

Yüksek karşıtlık modunu etkinleştirmişsiniz. Masaüstüne sağ tıklayıp "Kişiselleştir" seçin karşınıza gelen menülerden "Temalar"a girip normal bir tema seçin. Tema otomatik uygulanacak ve bu renk tonundan kurtulacaksınız.

Ek olarak ekranda gidip gelme genel bir sorun. Onu çözmek için başlat menüsüne "UAC" yazın. Gelen arama sonucunu seçip oradaki kaydırma barını en alta çekip pencereyi onaylayın ve kapatın. Artık o onaylama bildirimleri size gelmeyecektir.

Yüksek karşıtlık modunu etkinleştirmişsiniz. Masaüstüne sağ tıklayıp "Kişiselleştir" seçin karşınıza gelen menülerden "Temalar"a girip normal bir tema seçin. Tema otomatik uygulanacak ve bu renk tonundan kurtulacaksınız.
Hocam fakat bu ayarın sadece ses kısma fonksiyonu gibi nedenlerden sonra aktif olması tuhaf değil mi? Ayarı açmış olsa her zaman böyle görünmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

Hocam fakat bu ayarın sadece ses kısma fonksiyonu gibi nedenlerden sonra aktif olması tuhaf değil mi? Ayarı açmış olsa her zaman böyle görünmesi gerekirdi diye düşünüyorum.
Bug olabilir. Ancak arkadaşın dediğini bir deneyin. Zira yüksek karşıtlık moru aktifleşiyor. Yeni gincellemeleri kontrol etmeyi unutmayın.

@Yusufkvnnn imajı Microsoft'tan indirdiğinizden emin olun. Zaten eminseniz 1709'a dönün.
Sorun olarak halen karşıtlık ayarlarından şüpheleniyorum.

Benim çözüm önerimi denemek isterseniz "C:\Windows\Resources\Ease of Access Themes" klasörüne girin karşınıza gelen tüm dosyaları seçip yedeklerini alarak silin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun düzelirse dosyaları geri yüklemenize gerek yok. Bu silme işlemini yaparken bigisayarın normal halde olmasına dikkat edin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı