Windows 1803 Güncellemesi Sonrası Laptopta Düşük Performans

visu

Hectopat
Makaleler
2
Windows'u güncelledim (1803) Oyunlarda FPS 40-45 düştü. Sonra eski versiyona alip formatladim. Fakat aynı kaldı. Bu sorun önceden de vardi. Bakıma gönderdim bir şey yaptılar düzeldi fakat şimdi aynı. Ne yapmalıyım? Önceden oyunda 230 alıyordum şimdi ise 150 zorluyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı modelin nedir? Temiz kurulum seçeneğini seçerek en güncel sürücüyü yükle. Nvidia ise modelini seçerek buradan indir:
NVIDIA: World Leaders in Artificial Intelligence Computing
Masaüstü sağ tıklayıp 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından tercih edilen grafik işlemciyi Nvidia olarak seç. Daha sonra başlat-->ayarlar-->oyun kısmına gelip oyun çubuğunu kapalı yapıp altındaki kutucukları kapat. Ayrıca oyunlarda FPS'yi 60'a sabitle. Gereksiz yere cihazın ısınmasın.

Ekran kartı modelin nedir? Temiz kurulum seçeneğini seçerek en güncel sürücüyü yükle. Nvidia ise modelini seçerek buradan indir:
NVIDIA: World Leaders in Artificial Intelligence Computing
Masaüstü sağ tıklayıp 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından tercih edilen grafik işlemciyi Nvidia olarak seç. Daha sonra başlat-->ayarlar-->oyun kısmına gelip oyun çubuğunu kapalı yapıp altındaki kutucukları kapat. Ayrıca oyunlarda FPS'yi 60'a sabitle. Gereksiz yere cihazın ısınmasın.
Sen bilgisayar biliyor musun ?

Hatanız güncellemek olmuş, sıfırdan kurulum yapınca her şey düzeliyor. Aynı sorunu bende yaşadım ve hatta bende olaylar çok abartılı gerçekleşmişti. GPU devreye girmiyordu, ses çıkışı alamıyordum, anlamsız kasmalar vs. vardı.

Windows 10'u Ä°ndirin

Hatanız güncellemek olmuş, sıfırdan kurulum yapınca her şey düzeliyor. Aynı sorunu bende yaşadım ve hatta bende olaylar çok abartılı gerçekleşmişti. GPU devreye girmiyordu, ses çıkışı alamıyordum, anlamsız kasmalar vs. vardı.

Windows 10'u Ä°ndirin
Sıfırdan kurulum dediğiniz USB format mi? Biraz yardımcı olabilir misiniz.

“FPS 60’a sabitle” kısmını okuduğumda çok güldüm. Arkadaşımız belki CS:GO veya o tarz oyun oynayacak. Sen ne için FPS düşükte oyna diyorsun ? O oyunda FPS çok önemlidir.
Dizüstü bilgisayar ekranları 60 hertz olduğu için 60'tan yukarı çıksa bile fark olmuyor. O yüzden demiştim. CS GO ben de oynuyorum. Ayarlardan dizüstü enerji tasarrufunu etkin yapınca otomatik olarak en yüksek FPS'yi 60'a kitliyor. 120 FPS ile 60 FPS arasında ise 60 hertz ekranda en ufak fark yok. Aksine cihaz gereksiz yere ekran kartını tam güç kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı