Windows 1903 Sürümü Sonrası Hatalar

ardayzr

Kilopat
Yer
One With the Force
Daha fazla  
Meslek
Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Herkese merhaba
Birkaç saat önce Windows güncelleştirme yardımcısı ile sürüm 1809'dan 1903'e yükselttim fakat bir sürü hata ile karşılaştım.
Steam, spotify gibi hiçbir uygulamaya ve oyunlara giremiyorum. Google Chrome açılmıyor, görev yöneticisi sorunlu çalışıyor. Ayarlara doğru düzgün giremiyorum, sürekli donuyor. Mecburen 1809'a geri döndüm bu sorunları daha önce yaşayan var mı? Bir çözümü var mıdır? Aksi takdirde 1903 sürümü için Windows Update'e gelene kadar bekleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukseltme yapma 1903 surumunu sifirdan format at
Bende hatalar aldım. Doğru dürüst programlar çalışmadı. Sinirden format attım. Kesin çözüm.
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim ama aktif bir şekilde mühendislik programları kullandığım için yakın zamanda format atma şansım yok başka bir çözüm bilen varsa deneyeceğim.

Çok talihsiz bir durum çok geçmiş olsun. Ben de zamanında Windows 8'den 8.1'e yükseltince başıma gelmişti buna benzer olay metro hiçbir uygulama açılmıyordu.

Bu durum Microsoft'un UWP mi Win32 mi kararsızlığından kaynaklı. 1809 sürümünde UWP uygulamaları sorunsuzca çalışıyor. 1903'de ise UWP uygulamalarında belli belirsiz bir yavaşlık var. Win32 uygulamaları ise sorunsuz. Sanırsam Microsoft yine kendi ürettiğini öldürmeye çalışıyor. UWP'nin 12 aydan az süresi kaldı bana kalırsa.

1803 den 1903 e geçerken sıkıntı olmadı ama güncelleme bittiğinde PC'ye test yaptim 1803'de 58 FPS oyunlarda sabit aliyordum 1903'de aynısını yaptım max 26 FPS alıyordum, daha sonra Windows 10'un kendi özelliği olan sıfırlama yerinden sıfırıladım sonra Intel graphics platformu kurdum. Tekrar test yaptığımda 57-59 FPS sabit alıyorum. Size tavsiyem formatla geçin yada PC'niz iyiyse formatsız geçin derim. Benim özelliklerim Hometech HT14, 2GB RAM, 32 GB hafıza, 1 GB ekran kartı gibi.
Güncelleme bende 4 GB gibi bir yer aldı. Tabii sıfırladıktan sonra rahatladı PC. Artık uçuyor hiçbir sıkıntım yok. Ayrıca ben internetten ISO olarak yada format setup gibi şeyler var onlardan yapınca PC gg oluyor nasıl yani? Derken PC'nin bilgileri siliniyor, Intel vb. yüklerken bu PC'nin sistem özellikleri bulunmamaktadır deyip hata veriyor. O yüzden korkuyorum ama size tavsiyem formatla geçin derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yav eskiden Service Pack 1, Service Pack 2 falan geldiği dönemlerde hiç formata ihtiyaç duyulmazdı. Her güncelleme de format atmak neyin nesi anlamış değilim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı