Windows 6 neden yok?

Note 6'nın atlanma sebebi kendi S serileri ve diğer telefon modelleri note'a göre 1 önde gidiyordu kullanıcılar eski sanıyorlardı o yüzden, onu yakalamak amaçlı 6'yı atladılar tabi 7'de ellerinde patladı.
İphone atlanma sebebi de Apple'ın 10.kuruluş yılına denk geliyordu 9'u es geçip direkt X dediler.
Windows neden böyle yaptı bilmiyorum ama tahmin yürütürsem 8 sorunlu bir işletim sistemiydi kaç defa büyük güncelleme verdiler düzelmedi. 9 yapsalar millet 8'in devamı zannedecekti 10 yaparak yepyeni işletim sistemi olduğu mesajını vermek istediler.

Apple iPhone 9 da yok bilmem gerçekten mantıksız geliyor bana devam edin işte niye insanların kafasını karıştıryorsunuz.

Windows 9'un olmama sebebi programların Win 95 ve Win 98 ile karıştırmasıdır. Windows 6'nın olmama sebebini araştırıyorum.

Arkadaşlar bildiğiniz üzere Windows sürümleri 1-2-3.. Diye gidiyor (95, 98, XP ve Vista dışında). İlk Windows sürümleri 1.0 - 2.0 - 3.0 - 3.1 - NT 4.0 - NT 5.0 ve 7 - 8 - 10 diye gidiyor.
Farkındaysanız Windows 6 ve Windows 9 yok. Bu sayıların gizemi mi var yoksa başka bir şey mi?
Samsung, Galaxy Note 5'den sonra Note 6 yerine 7'ye atladı, aynı şeyi Apple da yaptı. iPhone 8'den 10'a geçti. 9 yok. Acaba bunların anlamı ne? Windows'ta da 5'ten sonra 7'ye 8'den sonra 10'a atlıyor. Nedenini bilen var mı?

Windows 9'un olmama sebebi kod da sıkıntı olması Win-9'un içindeki {eğer Windows sürüm numarası 9 ise...} kodu yüzünden bu kodu Windows95 veya 98 zannedip hata veriyor.

Şimdi 9 mu koysan daha güzel durur yoksa 10 mu? Mesela iPhone 10 değilde X diyoruz çünkü daha havalı duruyor. Aynı mantık.

Bunun için burada konu açacağınıza Microsoft'un forumunda konu açsanız oradaki moderatörler gerekli cevabı verir.

Windows 9'un çıkmamasının sebebi teknik. Zira 9 çıksaydı, "sürüm numarası 9 ile başlayan Windows ise buna göre davran" kodu barındıran birçok program, işletim sistemini Windows 95/98 zannedecek ve çalışmayacaklardı.

Arkadaşlar bildiğiniz üzere Windows sürümleri 1-2-3... diye gidiyor (95, 98, XP ve Vista dışında). İlk Windows sürümleri 1.0 - 2.0 - 3.0 - 3.1 - NT 4.0 - NT 5.0 ve 7 - 8 - 10 diye gidiyor.
Farkındaysanız Windows 6 ve Windows 9 yok. Bu sayıların gizemi mi var yoksa başka bir şey mi?
Samsung, Galaxy Note 5'den sonra Note 6 yerine 7'ye atladı, aynı şeyi Apple da yaptı. iPhone 8'den 10'a geçti. 9 yok. Acaba bunların anlamı ne? Windows'ta da 5'ten sonra 7'ye 8'den sonra 10'a atlıyor. Nedenini bilen var mı?
NT 6.0 zaten Vista'ydı, 9 koymamalarının sebebi ise "Bu 8.1'in devamı değil, bambaşka bir şey." demek istemeleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı