Windows 7, 8. nesil işlemci destekler mi?

Archley

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, ben Windows 11+10+8.1+7 yapacağım ama Windows 7'nin i7 8550u işlemciyi ve UEFI'yi destekleyip desteklemediğini merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım Windows 8.1'i bile desteklemiyordu 8. nesil Intel işlemciler. Yanlış olabilirim ama denemekten zarar gelmez gibi. Bu arada Setup'da Mouse veya klavye çalışmaz ise önerim modlu ISO kullanmanız. Modlu ISO dediğim sadece ilk baştaki kurulum kısmı Windows 10 kurulum kısmını kullanmış olanlardan kullanmanız. Ekstra modifiyeler olan bir imaj kullanmanızı önermem.

Modlu iso kurdum Windows 10 boot kullanıyor ama Starting Windows'dan sonra donuyor o güzel logo ilerlemeden duruyor kayıt defteri bölümünde kalıyor yeniden başlatınca ise Starting Windows'da kaldı.
O sorunun ne olduğundan emin değilim ama modlu olan da normalde direk Windows 10 setup’ını kullanması lazım. İlk başta Windows 7 ile başlıyorsa büyük ihtimalle o ISO modlu değilmiş.

O sorunun ne olduğundan emin değilim ama modlu olan da normalde direk Windows 10 setup’ını kullanması lazım. İlk başta Windows 7 ile başlıyorsa büyük ihtimalle o ISO modlu değilmiş.
Windows 10 ile başlıyor yeniden başlattıktan sonra açılış ekranında donuyor Starting Windows yazısında ilk önce kayıt defteri bölümünde dondu bi daha yeniden başlattım bu sefer Starting Windows ekranında dondu.

Windows 10 ile başlıyor yeniden başlattıktan sonra açılış ekranında donuyor Starting Windows yazısında ilk önce kayıt defteri bölümünde dondu bi daha yeniden başlattım bu sefer Starting Windows ekranında dondu.
Pek emin değilim neden kaynaklanıyor diye. Başka bir modlu ISO denemeniz daha iyi olabilir gibi.

Geri
Yukarı