Windows 7 9. Nesil Intel işlemci uyumu

CoffeeCake_AoE

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selamlar. Çok fazla aktif değildim, malum üniversite koşuşturmacası vardı. Biliyorum, Technopat'ta resmi olarak Windows 7'ye destek verilmiyor ama Z390 Chipsete Windows 7 kurmak - Technopat Sosyal konusunda soru sordum ama kimse çözüm bulamamıştı, çözümü Win-RAID'deki @Canonkong isimli geliştirici bulmuştu, yaklaşık 7 ay falan geçti. [Solution] Win7 drivers for USB 3.0/3.1 Controllers of new Intel chipset systems Bu adreste 5 ay önceye yakın bir zamanda USB-3.1 ve Chipset sürücüler vardı fakat @Canonkong isimli geliştiricimiz, teknik sıkıntılar yaşatacağından dolayı sürücüyü kaldırmış, ben kaldırmadan önce aldığım için deneyimimi rahatlıkla söyleyebilirim ki hiçbir sıkıntısı yok. 9.Nesil işlemcisi olupta kurmak isteyenler, Windows 7 Ağustos 2018 güncellemesi içeren herhangi bir ISO'yu indirip sürücüleri ister DISM, ister NTLite ile entegre edebilirsiniz. Bu sürücülerin bir ihtimal 8.Nesil ile çalışma ihtimali de var, çünkü 300 serisi chipset(9.Nesil) ve 200 serisi chipset(8.Nesil) neredeyse aynı Vendor'lara sahipler.

USB 3.0-3.1 ve Chipset sürücüleri: USB 3.0-3.1 ve Chipset sürücüleri (Parola : umitking)
UHD Graphics 630(9.nesil işlemcilerin içindeki iGPU): SMXDIY_Win64_15.45.27.5068_Beta_4.0_signature.7z (Parola : xiaofengmod)

9. nesil en düşük işlemci 9100F ki bu işlemci bile Win 10'u çok rahat çalıştırabilirken neden Win 7?
Windows 7'yi yüklersen kardeşim, dediğimi anlarsın :) Windows 10, Windows 7'ye göre tonlarca bug'a sahip.

Ne buglar acaba ayrıca win 8.1 de kurulabilir.
Evet, Windows 8.1'de kurulabilir ama Windows 8.1'in Windows 7'ye göre ne kadar eksik yanlarını anlatmamıza gerek yok herhalde, herkes 8.1'i deneyimledi ve hatalarını biliyor, özellikle oyunlarda. Ayrıca bu sürücüler 8.1 ile de uyumludur.

Evet, Windows 8.1'de kurulabilir ama Windows 8.1'in Windows 7'ye göre ne kadar eksik yanlarını anlatmamıza gerek yok herhalde, herkes 8.1'i deneyimledi ve hatalarını biliyor, özellikle oyunlarda. Ayrıca bu sürücüler 8.1 ile de uyumludur.

Windows 7 kurmayı tercih etmem malum sakata gelebilirsin. Desteği bitti ve güvenlik duvarı zayıf kaldı ya da bitti. Bu nedenle herhangi bir şey yaparken korunmayabilirsin. Onun için Windows 10 tercih ederim.

Windows 7 kurmayı tercih etmem malum sakata gelebilirsin. Desteği bitti ve güvenlik duvarı zayıf kaldı ya da bitti. Bu nedenle herhangi bir şey yaparken korunmayabilirsin. Onun için Windows 10 tercih ederim.
Bundan şüphe duyanlar zaten yüklemesin, ama ben ne yaptığımı biliyorum, virüs bulaştırmam, trojan yemem derse neden olmasın :)
Windows 10 rahat çalıştırabilecek bir sistem eğer buglar fazla dersen 1909 veya 1903 sürümünü kullanabilirsin.
Evet. Farkındaysanız bu konu, Windows 7'yi kurmak isteyenler içindir. Windows 7, Windows 10'dan daha iyidir diye birşey savunmuyorum. İkisininde kendisine göre güzel yanları var. Bu arada ufak bir işim var, birazdan ekran görüntülerini atarım çalıştığına dair.

Yeni konular

Geri
Yukarı