Windows 7 Boot edilirken yükleniyor kısmında kalıyor

thisms

Picopat
Ryzen 5 5600H laptop var. En düşük Windows 8.1'i yükleyebiliyorum. Windows 7 boot etmeyi denediğim yükleniyor kısmında kalıyor. Kurulum ekranına geçmiyor.

Merhaba, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Aklıma gelenleri paylaşacağım.

1. Disk. Eğer farklı bir diske yükleniyor ise sorun o disktedir.
2. Kurulum dosyaları. Belki hasar almış olabilir. Tekrar indirmelisin.

Merhaba, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Aklıma gelenleri paylaşacağım.

1. Disk. Eğer farklı bir diske yükleniyor ise sorun o disktedir.
2. Kurulum dosyaları. Belki hasar almış olabilir. Tekrar indirmelisin.

Hocam bundan önceki yeni laptoptada Windows 7 yüklenmemişti. Bende yeni sistemlerde desteği yok sanırım diye düşündüm. Ama bir yandan 8.1 yükleniyorsa 7'de yüklenmesi lazım.

ISO dosyasını Technopat'tan indiriyorum.

Hocam bundan önceki yeni laptopta da Windows 7 yüklenmemişti. Bende yeni sistemlerde desteği yok sanırım diye düşündüm. Ama bir yandan 8.1 yükleniyorsa 7'de yüklenmesi lazım.

ISO dosyasını Technopat'tan indiriyorum.
Microsoft'un kendi sitesinden indirmelisin. Bu dönemde Technopat'a bile güvenmeyeceksin, neyse o işin şakası. :)

Windows 8.1 kurulup Windows 7.1 kurulmuyor ise kurulum dosyaları ile ilgili olma ihtimali var.

Microsoft'un sitesinde 7 ISO'su artık yayınlamıyor diye biliyorum hocam.
Bu doğru, desteklenmediği için kaldırılmış.

Şöyle bir test yapmanı öneriyorum. Aynı ISO dosyası farklı bir sistemde çalışıyor mu? Buna göre bize bilgi ver. Eğer çalışıyor ise diğer adımlara geçelim.

Bu doğru, desteklenmediği için kaldırılmış.

Şöyle bir test yapmanı öneriyorum. Aynı ISO dosyası farklı bir sistemde çalışıyor mu? Buna göre bize bilgi ver. Eğer çalışıyor ise diğer adımlara geçelim.

Hocam elimde 2 laptop var. Dell ve ASUS. Birisinde 5600H işlemci, Diğerinde 5500U işlemci var. İkisinde de aynı ilk boot ekranında kalıyor.

Hocam elimde 2 laptop var. Dell ve ASUS. Birisinde 5600H işlemci, Diğerinde 5500U işlemci var. İkisinde de aynı ilk boot ekranında kalıyor.
Sana buradan kesin bir bilgi veremem. Yaptığın testlere göre sorunun ISO kaynaklı olması muhtemel. Güvenilir kaynaklardan farklı ISO dosyaları denemelisin. Ben Windows 11 kullandığım için bir kaynak belirtemiyorum.

Sana buradan kesin bir bilgi veremem. Yaptığın testlere göre sorunun ISO kaynaklı olması muhtemel. Güvenilir kaynaklardan farklı ISO dosyaları denemelisin. Ben Windows 11 kullandığım için bir kaynak belirtemiyorum.

Technopat dışındaki yerlere virüslüdür diye güvenemiyorum ama bakayım teşekkürler

Ryzen 5 5600H laptop var. En düşük Windows 8.1'i yükleyebiliyorum. Windows 7 boot etmeyi denediğim yükleniyor kısmında kalıyor. Kurulum ekranına geçmiyor.
iso hasar görmüş olabilir sanal makinede denemelisin

Yeni konular

Geri
Yukarı