Windows 7 "Bu Diske Windows'u kuramaz" Hatası

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sorunum 3 yıl önce kullandığım masaüstü bilgisayarı çıkardım Windows 8 vardı çökmüştü. Bende Windows 7 CD'sini taktım, BIOS'tan gerekli işlemleri yaptıktan sonra format kurulumuna geçtim. Windows'u nereye kuracağımı belirtti diski biçimlendirdikten sonra bana "Windows 0 sürücüsünün 2 bölümüne yüklenmiyor" fakat ileri dediğim zaman kuruluma başlıyor sonda değişik hatalar veriyor "kayıt defteri kopyalanamadı, kaynaklara erişilemiyor, dosyalar düzgün kopyalanamadı" böyle hatalar veriyor bu sorun harddiskte mi yoksa anakart veya işlemcide mi sıkıntı var? Şimdiden teşekkürler ederim. @Recep Baltaş

Neden Windows 7 ? Güvenlik güncellemesi dahi almıyor. Çoğu İnternet tarayıcısı çalışmıyor.
Büyük ihtimalle format atmaya çalıştığınız CD bozuk. Windows 10 formatı atmanızı öneririm.
Aşağıdan gerekli işlemlere ulaşabilirsiniz. Ev kullanıcısı iseniz Windows 10 Home Sürümünü öneririm.
Windows 10'u Ä°ndirin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba @26318 Bilgisayar çok eski olduğundan ancak Windows 7 kaldırıyor. Bu yüzden işletim sistemini Windows 7 yaptım. CD çalışmakta, daha önce Leptop'a dahi fotmat attım. Şu anda Bad sector var ve bilgisayar 800'e yakın hata bulup tamir etti %97 civarlarında.
Bu hata çıkıyor sürekli. Ne yaptıysam olmadı. 1000'den fazla Bad sector buldu
6yrryk.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer içinde önemli dosyaların yok ise sil deyip, tekrar yeni bölüm oluşturmalısın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk seçme bölümüne gelin ve şunları yapın;
1-Shift+F10
2-"diskpart" yazın Enter'layın.
3-"select disk 0" yazın Enter'layın
4-"Clean" yazın Enter'layın.
5-"Convert MBR" yazın Enter'layın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı