Windows 7 Desteğinin Bitmesine 3 Hafta Kaldı

Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    79
Duydunuz mu bilmiyorum ama Microsoft Windows 7'ye sadece ücret karşılığında güvenlik güncellemeleri yayınlayacağının teminatını vermişti. Çünkü Windows 7 kullananların sayısı da azımsanacak gibi değil. Donanımlarını güncelleyemeyen arkadaşlar kullanmaya devam ediyor. Ama tabii ki sürekli kullanılamaz. Zaten sırf güvenlik güncellemesi için para ödeyip kullanmaya devam eden olacağını düşünmüyorum. Çoğu sürücü ve programlar için bile şimdiden destek kesilmiş durumda. Windows 10 artık stabiliteyi sağlamış durumda ve bunu sağlamaya devam ediyor. Artık her oyun, program ve sürücüler yeni nesiller için güncellenmeye devam ediyor. Bence güncellemeler bir önceki sürümdeki hataların ve açıkların kapatılması içindir. Keza Windows 10 güncelleme aldıkça stabiliteyi artıran nadir işletim sistemlerinde başı çekiyor. Ne yapıp edilmeli donanım bunlara göre güncellenmeli, eğer güncellenemiyorsa kullanıcı bunların önlemini almak durumundadır.

Evet arkadaşlar. Aslında Windows 8 çıktığından beridir Technopat bütün üyelerinin Windows 7'yi terk etmesini istiyordu. Ancak yine de ısrar eden üyeler olmaya devam ediyor. Windows 10'a geçin diyoruz fakat basit bir sorun yüzünden direk Windows 7'de döndüğünü görüyoruz.
Ayrıca diğer forumlarda veya sözlük platformlarında "wİnDoWs 7 iYiDiR mOrUq WiNdOwS 10 çÖp", "Windows 7 forever" diyen birçok insan halen var. Hayır Windows 10'da cidden bir sorun yaşasan anlarım da sırf işletim sisteminin kendisini sevmediği için 1 tane bile oyunu çalıştıramadığında uğraşmak yerine "Windows 10 oyun açmıyor" demeyi tercih etmek nedir? Aynı sorunu Windows 7'de yaşasalar düzeltmek için elinden geleni yaparlar, Windows 10'da yaşayınca direk suçu Windows 10'a atıyorlar.
Aynı olay Windows 7 ilk çıktığında da yaşanmıştı. Windows 7 ilk çıktığında birçok insan "XP Forever" diyordu. Şimdi XP savaşını kazandık, sırada Windows 7 savaşını kazanmak var.
Ben gerek uyumluluk açısından gerek performans açısından gerek güvenlik açısından Windows 10'u Windows 7'den daha iyi buluyorum.
Neyse ki Windows 7'nin desteğinin bitmesine çok az kaldı. Yaklaşık 3 haftalık bir süre kaldı. 3 hafta sonra Windows 7 artık Microsoft tarafından tamamen tanınmayan bir işletim sistemi haline gelecek.
Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Umrumda mı dünya be usta Windows 7 sistemimi yenileyene kadar devam.

Windows 10 SSD ile kullanın yoksa uzak durun, Windows 8.1 tam ilaç gibi HDD'ler için ama onun da başlat menüsü beğenilmiyor (bence Metro arayüzü oldukça başarılı Aero'ya göre), Windows 7 halen daha en az 2-3 yıl kullanılır ev bilgisayarı olarak.

Windows 10 SSD ile kullanın yoksa uzak durun, Windows 8.1 tam ilaç gibi HDD'ler için ama onun da başlat menüsü beğenilmiyor (bence Metro arayüzü oldukça başarılı Aero'ya göre), Windows 7 halen daha en az 2-3 yıl kullanılır ev bilgisayarı olarak.
SSD yoksa alsın o zaman? Niye HDD kullanmakta ısrar ediyorsunuz anlamıyorum.
Hiç parası olmayanı anlarım da para biriktirebilecek bir insan için 200-250 TL biriktirmek zor olmamalı.
Ama Windows 7 yine de gelmiş geçmiş en efsane işletim sistemidir. Kullanım kolaylığı, halen güzel görünen Aero arayüzü, son derece geniş modifiye edilebilirliği ve daha birçok özellik ne Windows 8/8.1'de var, ne de Windows 10'da var. Fakat artık destek bitiyor, Chrome da desteği çekince Windows 7'ciler Windows 10'a geçmek zorunda kalacaktır.

Hiç parası olmayanı anlarım da para biriktirebilecek bir insan için 200-250 TL biriktirmek zor olmamalı.
Ama Windows 7 yine de gelmiş geçmiş en efsane işletim sistemidir. Kullanım kolaylığı, halen güzel görünen Aero arayüzü, son derece geniş modifiye edilebilirliği ve daha birçok özellik ne Windows 8/8.1'de var, ne de Windows 10'da var. Fakat artık destek bitiyor, Chrome da desteği çekince Windows 7'ciler Windows 10'a geçmek zorunda kalacaktır.
Rusya devlet başkanı Putin bile Windows Xp kullanıyor niye ben Win7 den vazgeçeyim :)

Arkadaşlar bakın bu bir tercih meselesidir. W10 geçmemin sebebi W7 desteğinin bitmesi eğer destek bitmese sonsuza kadar W7 kullanırdım neden mi? Çünkü arayüzü, hızı ve diğer tüm özellikleri bana göre çok ama çok daha güzel geliyor. Ama bazı insanlarda da tam tersi W10 daha güzel gelebilir.

Acaba neden SSD'yi bu kadar şart görüyorsunuz? Bilgisayar 40 saniyede açılıyor SSD'siz hani o kadar fazla bir artısı yok hız dışında diye biliyorum.
Windows 10 ağır bir işletim sistemi çünkü. Olay hızlı açılması değil sistemin.

SSD disk almak sıkıntı değil ama al demekle alamayacak birçok arkadaş var hem forumda hemde başka yerlerde (bunlara bende dahilim ama benim almama sebebim yaz tatilinde sisteme girişeceğim, şimdi masraf etmiyorum), HDD’ler için bir çözüm de Windows 10’un ilk çıktığı (1507 miydi neydi) sürümde kullanmak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı