Windows 7 devri bitti mi?

Ben hala kullanıyorum gayet iyi HDD kullananlar için çok iyi bir sistem yaklaşık 10-15 saniyede sistem açılıyor.

Resmi destek sonlandı, çoğu tarayıcı desteğini kesti, Steam'in de desteğini kesmeye 1 yıldan az zamanı kaldı. En sevdiğim işletim sistemi olsa bile maalesef ki evet, bitti.

Frutiger Aero ve Skeomorfist temalar benim için daima minimalist tasarımlardan ötededir. Maalesef ki iOS 7 ve Windows 8 çıkmasıyla beraber 2013'den intibaren diğer firmalar da minimalist bir temaya doğru ilerlediler.

Kişilerin zevkleri farklı olabilir ama Windows Aero kadar beğendiğim bir GUI yoktur.

Şu ana kadar gördüğüm tüm akıllı tahtalar Win 8/8.1 hocam. Win 7 kullananlar Hz.Muhammed döneminde mi kaldı :D?
Akıllı tahtalar bildiğim kadarıyla 3 faz halinde dağıtıldı. İlk faz tahtalar eğer okulunuz güncellemediyse Windows 7'dir. 2. Faz Windows 8, 3. Faz ise Windows 10/Pardus Etap kullanıyor genelde.

Ancak mesela bizde 1. faz tahtalara da Windows 10 kurmuşlar. Benzer durumlar yaşanabilir. Ayrıca Windows 8 dokunmatik ekranlı cihazların yükselişiyle de öne çıktığı için daha minimalist ve mobil bir yolu izledi. Şahsen benimde gördüğüm çoğu tahta Windows 8'di.

Modeller şu şekilde;
  • 1. Faz: Siyah renkli i3 2. Nesil barındıran Vestel marka tahtalar
  • 2. Faz: Açık Gri renkli i3. 4. Nesil barındıran Vestel marka tahtalar
  • 3. Faz: Siyah renkli Arçelik marka tahtalar. İşlemciler partiden partiye değişkenlik gösterebiliyor o yüzden net bir bilgi yok ancak geneli i7.

Bende şimdiye kadar hiç Win8 akıllı tahta görmedim. Hepsi Win7 ve 10'du. Format için 600 TL mi ne alıyorlarmış :)
Ek gelir için yeni bir işe giriyorum :D

Son düzenleme:
Windows 7 sistemi kötü olanlar için ideal bir işletim sistemi fakat bazı uygulamalar destek vermeyebilir ki onunda çözümü her uygulamanın alternatifi mutlaka vardır ve o uygulamalar ile devam edilir. Windows 7 bitmiş olabilir ama halen daha kalbimizde.

Geri
Yukarı