Windows 7 dosyaları nasıl silinir?

Take ownership ile silmeyi deneyebilirsin veya MSConfig'in önyükleme menüsünde gözüküyorsa oradan da silebilirsin.

Take ownership buradan indirin. İndirdikten sonra, çift tıklayarak kayıt defterine ekleyin. Daha sonra, sileceğiniz klasöre sağ tıklayın, take ownership yazısına tıklayın ve açılan CMD veya PowerShell ekranının bitmesini bekleyin. Erişimi aldıktan sonra take Ownership'i kaldırmak için buradan indirin. Kayıt defterine yaptığınız gibi çift tıklayarak ekleyin, take ownership kaldırılacaktır.

Take ownership işe yaramazsa unlocker gibi yazılımlar var, onları deneyebilirsin.

Take ownership yazısı çıkmıyor sağ tıklayınca.

Take ownership yazısı çıkmıyor sağ tıklayınca.

Sileceğin klasörün içini ekran görüntüsüyle atabilir misin? Bazen take ownership işe yaramıyor böyle bir şey olursa unlocker gibi yazılımlar var, onlar zorla dosyayı silebiliyor.

Windows klasörünün içindeki bazı klasörlerde çıkıyor. Hepsinde çıkmıyor.

Tam olarak anlamam gerekiyor. Şu an Windows 8.1 C diskine kurulu, Windows 7 ise D diskine mi kurulu? Yoksa Windows 7'nin kalıntıları mı var D diskinde? D diski yok, C diskinin içerisinde mi Windows 7 kalıntıları var?

Temiz kurulum yapabilirsiniz.

Bu daha temiz bir yöntem olur, mümkünse yapsın. Fazla uğraşmaya gerek yok bence biçimlendirilirse silinir o Windows 7.

Tam olarak anlamam gerekiyor. Şu an Windows 8.1 C diskine kurulu, Windows 7 ise D diskine mi kurulu? Yoksa Windows 7'nin kalıntıları mı var D diskinde? D diski yok, C diskinin içerisinde mi Windows 7 kalıntıları var?

Bu daha temiz bir yöntem olur, mümkünse yapsın. Fazla uğraşmaya gerek yok bence biçimlendirilirse silinir o Windows 7.

Şöyle anlatayım. Ben Windows 7 kullanıyordum. Oldukça yavaş geliyordu Windows 8.1 indirdim. Microsoft sitesinden.
Sources klasöründen Setup'a tıkladım sadece Windows kurulumu yap dedim. Kurulum bitince Windows 7 ve dosyaları silinmemişti. Şu videodan işlemleri yaptım Windows 7 silindi video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ancak dosyaları silinmedi. Ve çok yer kaplıyor. 2'ye bölünmüş disk var C de Windows 7 D de Windows 8.1 var. 7'nin dosyalarını silmeye kalkıştığım da "klasör erişimi engellendi" hatası alıyorum. Yani yetkim yok.

Şöyle anlatayım. Ben Windows 7 kullanıyordum. Oldukça yavaş geliyordu Windows 8.1 indirdim. Microsoft sitesinden.
Sources klasöründen Setup'a tıkladım sadece Windows kurulumu yap dedim. Kurulum bitince Windows 7 ve dosyaları silinmemişti. Şu videodan işlemleri yaptım Windows 7 silindi video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ancak dosyaları silinmedi. Ve çok yer kaplıyor. 2'ye bölünmüş disk var C de Windows 7 D de Windows 8.1 var. 7'nin dosyalarını silmeye kalkıştığım da "klasör erişimi engellendi" hatası alıyorum. Yani yetkim yok.
Zaten yenı yuklemissin.
Neden bizi dinlemiyorsun, anlamıyorum.

Geri
Yukarı