Windows 7 format atarken mavi ekran hatası

Daha fazla  
Arkadaşlar sisteme Windows 10 kuracaktım fakat kuramadığım için Windows 7 kurmaya karar verdim. Rufus ile USB belleğe ISO dosyasını yazdırdım format kısmına gelince ise mavi ekran veriyor hatanın fotoğrafını yüklüyorum buraya. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum :)
IMG-20190512-WA0009.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ekran görüntüsü bir işe yaramayacaktır.

Bu ekran görüntüsü bir işe yaramayacaktır.
Öncelikle kusura bakmayın sistem bilesenlerimi yazmadım.
Anakart: Asus P7P55D-E LX
İşlemci: Intel İ3-550
Ekran Kartı:Asus Strix GTX 750 Tİ
RAM: Kingston HyperX Fury DDR3 RAM 4GB

Ve hiçbir şekilde masaüstüne gelemiyorum farklı farklı harddisk denediğim halde.

• Boot sıralaması nasıl?
  • Hangi aşamada mavi ekran alıyorsunuz?
USB ile format attığım için ilk sırada USB ikinci sırada HDD var. Aldığım aşama ise Windows is loading files... Diyor altından bı bar yükleniyor sonrasında starting Windows dedikten sonra hemen bu hatayı alıyorum.

ISO dosyasında sorun olabilir belki. Başka PC'de tekrar yazma imkanınız var mı Rufus ile.
Şuan aynı kurmuş olduğum USB ile başka bir bilgisayara Windows yükleniyor, anlatabildim umarım :)
Büyük ihtimal ile ekran kartında bir hata çıktı sök geri tak. Olmaz ise güvenilir tamirciye götür.
Ekran kartında bir hata olacağını sanmıyorum, çünkü başka sistemde çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı