Çözüldü Windows 7 format ekranında HDD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Teknik Servis

Hectopat
Yer
Mardin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Güç Kaynağı: FOEM 300W PSU
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @ 3.07GHz
Ram: 6,00 GB (4+2) DDR3 1333MHz Nanya+Elixir RAM
Ekran kartı: Nvidia GeForce 210 1GB / İntel HD Graphics
Anakart: Exper H55H-CM V1.0 LGA 1156
Monitör: Samsung Syncmaster S19B310 1366X768P HD
Depolama birimi 1: Samsung HD503HI 500GB 5400RPM 16M
Depolama birimi 2: Seagate Video HDD 500GB 5900RPM 8M
Depolama Birimi 3: Seagate Momentus Thin HDD 500GB 5400RPM 16M
Meslek
Öğrenci
RAM
6GB 1333 MHz DDR3 RAM
SSD veya HDD modeli
Samsung 503HI-Seaget 500 gb 5400 rpm hdd
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 210
Anakart
ECS H55-CM
İşlemci
Intel Core i3 540
Windows 7 format ekranında HDD gözükmüyor.

Değiştirin ama çözüm olmayabilir. 8.1'de bulamadığınız sürücü olursa konu açın ama 7 sürücüleri 8.1 ile çalışırken bu dediğinizi mantıklı bulmuyorum.

Artık 8.1 yükleyeceğim ama öncesinde size göre bu hatayı neden veriyor yani HDD neden görünmüyor size göre...

Bu hatanın birden çok sebebini gördüm:
  • Hatalı hazırlanan Windows USB'si. Rufus ile MBR denerim ben mesela.
  • Bozuk ISO dosyası.
  • USB 3.0 portuna takılan bellek (Sizde geçerli değil zira 3.0 portunuz yok)
  • SATA Modunun IDE/AHCI değikliği. Yanlışım yoksa IDE modu daha uyumlu ama daha düşük performans.
  • Ve modern sistemlerde Microsoft'un Intel VMD'yi desteklememesi (Bu da sizin için geçerli değil)

Örnek durum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizdeki sebep hangisi bilmiyorum sama siz daha en başta 2022 yılında Windows 8.1 çalıştırabilecke bir sisteme 7 kurmakla hata ediyorsunuz bence.

Bu hatanın birden çok sebebini gördüm:
  • Hatalı hazırlanan Windows USB'si. Rufus ile MBR denerim ben mesela.
  • Bozuk ISO dosyası.
  • USB 3.0 portuna takılan bellek (Sizde geçerli değil zira 3.0 portunuz yok)
  • SATA Modunun IDE/AHCI değikliği. Yanlışım yoksa IDE modu daha uyumlu ama daha düşük performans.
  • Ve modern sistemlerde Microsoft'un Intel VMD'yi desteklememesi (Bu da sizin için geçerli değil)

Örnek durum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizdeki sebep hangisi bilmiyorum sama siz daha en başta 2022 yılında Windows 8.1 çalıştırabilecke bir sisteme 7 kurmakla hata ediyorsunuz bence.

Tamam Recep ustam seninle görüştüğüm için çok fazla mutlu oldum ve bu hata macerasını da birlikte halletmeye çalıştık ama olmadı ne yapalım elimizden bir şey gelmedi demek ki buraya kadar...
Tüm yardımların için teşekkür ederim kendin çok iyi bak bir daha ki sorumda görüşmek üzere hoşça kal...

Dilerseniz bir de buradaki sürücü ile deneyin şansınızı:

Olmazsa 8.1 kurun.

Sistem yanımda olsa çözerdim ama uzaktan bir yere kadar.

Peki sizden bir ricada bulunsam...
Eski masaüstü bilgisayarlarla bu tür sıkıntıları nasıl giderebileceğimiz konusunda bir rehber videosu çekseniz nasıl olur?

Denk gelirsem yaparım. Açıkçası bir Windows 7 rehber planım da var ama vaktim olursa.

Sanki sorun yeni HDD'de de var veya anakartta. Çünkü az önce GPT bir disk taktım onu tanıdı fakat MBR diski tanımadı. Acaba BIOS'da bir sıkıntı mı var BIOS güncellesem sorun kalkar mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı