Çözüldü Windows 7 format ekranında HDD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Teknik Servis

Hectopat
Yer
Mardin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Güç Kaynağı: FOEM 300W PSU
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @ 3.07GHz
Ram: 6,00 GB (4+2) DDR3 1333MHz Nanya+Elixir RAM
Ekran kartı: Nvidia GeForce 210 1GB / İntel HD Graphics
Anakart: Exper H55H-CM V1.0 LGA 1156
Monitör: Samsung Syncmaster S19B310 1366X768P HD
Depolama birimi 1: Samsung HD503HI 500GB 5400RPM 16M
Depolama birimi 2: Seagate Video HDD 500GB 5900RPM 8M
Depolama Birimi 3: Seagate Momentus Thin HDD 500GB 5400RPM 16M
Meslek
Öğrenci
RAM
6GB 1333 MHz DDR3 RAM
SSD veya HDD modeli
Samsung 503HI-Seaget 500 gb 5400 rpm hdd
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 210
Anakart
ECS H55-CM
İşlemci
Intel Core i3 540
Windows 7 format ekranında HDD gözükmüyor.

• Buradan RAID kısmından RST sürücüsünü indir: https://www.ecs.com.tw/id/Product/Motherboard/H55H-CM/download
  • İnen dosyayı klasöre çıkart.
  • 64 Bit Windows 7 kuruyorsan f6flpy64 klasörünü Windows olan USB belleğe kopyala.
  • Disk ekranında sürücü yükle de ve USB belleği seç.
  • USB bellek orada gözükmüyorsa sürücüyü başka USB belleğe at ve öyle Sürücü yükle de.
Sonuçtan haberdar et. Windows 7 kullanan için çok bile yazdım.

Hatırladığım kadarıyla BIOS'ta diski bootable yapan bir ayar olmalı. Varsa onu aktif edin.
Konunun bootable olmakla bir alakası yok. Zaten boot etmiş.

Ancak SATA AHCI ayarını varsa IDE yapıp deneyebilir. Ya da tam tersi. Kaldı ki anakartın kullanma kılavuzu var. Ortaya bir şey atmak yerine kılavuzu açıp, ilgili ayara bakarak cevap yazmanız daha hoş olur.

• Buradan RAID kısmından RST sürücüsünü indir: https://www.ecs.com.tw/id/Product/Motherboard/H55H-CM/download
  • 64 Bit Windows 7 kuruyorsan f6flpy64 klasörünü Windows olan USB belleğe kopyala.
  • USB bellek orada gözükmüyorsa sürücüyü başka USB belleğe at ve öyle Sürücü yükle de.

Konunun bootable olmakla bir alakası yok. Zaten boot etmiş...

Ancak SATA AHCI ayarını varsa IDE yapıp deneyebilir. Ya da tam tersi. Kaldı ki anakartın kullanma kılavuzu var. Ortaya bir şey atmak yerine kılavuzu açıp, ilgili ayara bakarak cevap yazmanız daha hoş olur.
Benim BIOS'umda öyle bir ayar vardı. Onu kapatınca HDD'ler boot edilmiyordu ve kurulumda gözükmüyordu. O yüzden söyledim.

• USB bellek orada gözükmüyorsa sürücüyü başka USB belleğe at ve öyle sürücü yükle de.

Konunun bootable olmakla bir alakası yok. Zaten boot etmiş.

Klasöre çıkart derken neyi kast ettiniz ben anlamadım kusuruma bakmayın çok fazla bilgisayar kullanan biri değilim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı