Çözüldü Windows 7 format ekranında HDD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Teknik Servis

Hectopat
Yer
Mardin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Güç Kaynağı: FOEM 300W PSU
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @ 3.07GHz
Ram: 6,00 GB (4+2) DDR3 1333MHz Nanya+Elixir RAM
Ekran kartı: Nvidia GeForce 210 1GB / İntel HD Graphics
Anakart: Exper H55H-CM V1.0 LGA 1156
Monitör: Samsung Syncmaster S19B310 1366X768P HD
Depolama birimi 1: Samsung HD503HI 500GB 5400RPM 16M
Depolama birimi 2: Seagate Video HDD 500GB 5900RPM 8M
Depolama Birimi 3: Seagate Momentus Thin HDD 500GB 5400RPM 16M
Meslek
Öğrenci
RAM
6GB 1333 MHz DDR3 RAM
SSD veya HDD modeli
Samsung 503HI-Seaget 500 gb 5400 rpm hdd
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 210
Anakart
ECS H55-CM
İşlemci
Intel Core i3 540
Windows 7 format ekranında HDD gözükmüyor.

Son düzenleme:
SATA ayarında bir değişiklik yapmanızı söylemedim size. Zaten ayarın seçeneklerini yazmadınız da. Sanırım IDE ve RAID var. RAID yapmadığımıza göre IDE kalabilir. Ama varsa AHCI olmalı tabii ki.

Diğer ayarı ne yapmanız gerektiğini yazdım.

SATA ayarında bir değişiklik yapmanızı söylemedim size. Zaten ayarın seçeneklerini yazmadınız da. Sanırım IDE ve RAID var. RAID yapmadığımıza göre IDE kalabilir. Ama varsa AHCI olmalı tabii ki.

Diğer ayarı ne yapmanız gerektiğini yazdım.

IDE ve AHCI var ikisine de denedim olmadı. Acaba farklı bir Windows 7 sürümü var mıdır?
Bu arada söylemeyi unuttum ben daha önceden Windows 7 indirdim ve en az 5-6 defadır yeni taktığım diske format atıyorum. Acaba format esnasında anakartta bir devre hasar mı gördü?

HDD BIOS'ta gözüküyorsa sorun olmaması lazım. Hem IDE hem de AHCI ile olmadı ise USB belleğinizde ya da ISO'nuzda sorun ararım açıkçası.

Size önerim güncel 8.1 indirip kurmanız. Windows 7'de çoğu oyun ve program sorun yaratır.

HDD BIOS'ta gözüküyorsa sorun olmaması lazım. Hem IDE hem de AHCI ile olmadı ise USB belleğinizde ya da ISO'nuzda sorun ararım açıkçası.

Size önerim güncel 8.1 indirip kurmanız. Windows 7'de çoğu oyun ve program sorun yaratır.

USB belleği değiştirmeyi denesem sorun ortadan kalkma ihtimali var mıdır?
Windows 8.1 desteklemiyor bazı driverlar çalışmıyor.

Bu arada ISO'yu sizin siteden buldum ve çok da kullanışlı. Daha önceki bilgisayarıma sizin ISO'yu yükledim sorunsuz diyeceğim ama tek kusuru kernel32.DLL dosyası ile Windows Update hatalı ve çalışmıyor. Onun dışında iyi.

Bu arada ISO'yu sizin siteden buldum ve çok da kullanışlı. Daha önceki bilgisayarıma sizin ISO'yu yükledim sorunsuz diyeceğim ama tek kusuru kernel32.DLL dosyası ile Windows Update hatalı ve çalışmıyor. Onun dışında iyi.
Bunun bizimle bir ilgisi yok. Biz ISO dosyalarına müdahale etmeyiz. Ayrıca sitede paylaşılan ISO'lar da Microsoft sunucularından iniyor.

Kernel sorunu yaşıyoranız bu sizde baştan beri dediğim Windows 7'nin modern oyun ve programları desteklememsi yüzünden. Programlar Kernel'e başvuruda bulunuyor. İstedikleri özellik olmayınca da hata veriyor.

Son düzenleme:
Bunun bizimle bir ilgisi yok. Biz ISO dosyalarına müdahale etmeyiz. Ayrıca sitede paylaşılan ISO'lar da Microsoft sunucularından iniyor.

Kernel sorunu yaşıyoranız bu sizde baştan beri dediğin Windows 7'nin modern oyun ve programları desteklememsi yüzünden. Programlar Kernel'e başvuruda bulunuyor. İstedikleri özellik olmayınca da hata veriyor.

Anladım peki USB değiştirsem sorun çözülür mü?
Eğer çözülmez ise Windows 8.1 kuracağım artık napayım Ethernet kartı ile bağlanacağım internete...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı