Windows 7 halen kullanılır mı?

Normalde Chrome desteğini kesti ama bir arkadaşım kullanıyor Windows 7 denemekte fayda var.
Hocam Google falan da desteği kesti kullanılmaz.
Windows 7 için Chrome alternatifi olarak Supermium var, Chromium'un son versiyonu üzerinde çalışan bir tarayıcı.
1713391600883.png

Tam senlik cevap bu. Elimde eski caleron işlemcili 2 çekirdekli 4 GB RAM'li pek kullanmadığım laptop var. Birkaç gündür bu PC'de kullanabileceğim işletim sistemlerini tek tek denedim. Windows 7 bitik denemedim. Win 8.1 denedim bayağı hızlı ve seri çalışıyor. Ama Steam ve Microsoft desteği yok. Oyun oynamak çok sıkıntı. Gündelik kullanimda iyi ama. Neyse Windows 10 Home ve ltcs mi neyse bu versiyonlarda PC bayağı ısınıyor. Bunlar güncel ama yine de pek kullanmadım. PC kullanim esnasında bir tık ısınıyor diye bunları da eledim. Linux deneyim dedim. Herhalde bu süreçte Zorin OS, Linux Mint. Ve birkaç tane daha Linux sürümü denedim. En sağlamı içlerinden sistemi çok yormayan pek isindirmayan Linux Mint xfc oldu. Gayet stabil be pratik çalışıyor. Oyun kısmında merak etme. Steam de proton denen bir şey var. Direk onu Steam içinden kuruyorsun ve oyunlari nornal Windows Steam gibi yukleyip oyunun Steam içinden özellikler bölümünden uyumluluktan indirdiğiniz proton versiyonun seçip oynuyorsun. Birçok oyunu rahat oynuyorsun. Oynadığın oyunların desteği var mı merak ediyorsan porotondp mi ne öyle bir site var oradan bakabilirsin. Umarım faydalı olur sana da.

Son düzenleyen: Moderatör:
hafif bir linux distrosu öneririm

Arkadaşlar, bende aktif olarak kullandigim eskiden Windows 10 en son surum kullaniyordum berbat calisiyordu sanki laptopta 1GB RAM varmis gibi calisiyordu sonra Windows 10 LTSB 2016 gecti ancak yine de cok gec calisiyor mavi ekran veriyor, cok RAM yiyor falan. Sizce 2024 yilinda hâlâ Windows 7 kullanilir mi?

Windows 10 LTSC 2015 var bende 800-900 MB RAM kullanıyor 50 tane de işlem yapıyor (CPU) gayet güzel fakat .NET Framework denen şey sanırım düşük olduğu için bazı uygulamaları açmıyor Steam açıyor ama bu arada Microsoft Store falan yok hiç uygulama yüklü olarak gelmiyor o yüzden USB kablosuyla başka bir cihazdan chromun kurulum dosyasını bilgisayarına atmak zorundasın sonra ne istersen yap.

Yavas calismasi peki😂

Peki arkadaşlar Windows 8.1?

Windows 10 da 2 tane program acilyorum PC yamuluyor😅

Reis Custom Windows denen bir şey var sanırım Windows'ta gereksiz hizmetleri silip Windows Defender gibi ama tek güvenlik odaklı hizmetler değil onları silip hızlandırıyorlar 1.1 ile 1.6 GB RAM kullanıyor istersen onu kullanabilirsin hemen hemen her şeyi açarmillet güvenli değil şudur budur diyor ama yıllardır kullanıp da kredi kartı şifresini dahi giripte hala hiçbir şey olmayan insanlar var ayrıca bilgisayarda Defender olmuyor bazı Custom Windows'larda oda bir şey değil zaten.

Son düzenleme:
Microsoft Store falan yok hiç uygulama yüklü olarak gelmiyor o yüzden USB kablosuyla başka bir cihazdan Chrome'un kurulum dosyasını bilgisayarına atmak zorundasın sonra ne istersen yap.
GitHub - kkkgo/LTSC-Add-MicrosoftStore: Add Windows Store for LTSC Hayır, kurulabiliyor. Microsoft'un kendi tavsiye ettiği github bağlantısı. Eğer güvenmezseniz Microsoft Dev. sitesinde de bulunmakta.

Dotnet'in son sürümünü Microsoft'un sitesinde bulabilirsiniz.

Reis Custom Windows denen bir şey var sanırım Windows'ta gereksiz hizmetleri silip Windows Defender gibi ama tek güvenlik odaklı hizmetler değil onları silip hızlandırıyorlar 1.1 ile 1.6 GB RAM kullanıyor istersen onu kullanabilirsin hemen hemen her şeyi açarmillet güvenli değil şudur budur diyor ama yıllardır kullanıp da kredi kartı şifresini dahi giripte hala hiçbir şey olmayan insanlar var ayrıca bilgisayarda Defender olmuyor bazı Custom Windows'larda oda bir şey değil zaten.
Kendisi NTLite ile yapabilir. Güvenmiyorsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı