Çözüldü Windows 7 ISO dosyasını Rufus'a yazma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

brkmrs01

Hectopat
Daha fazla  
Buradaki linkten dosyayı indirip RAR'ın içindekileri masaüstündeki dosyama oradan da USB'ye attım sonra Rufus'u indirdim buraya kadar sıkıntı yok sanırım.
Şimdi linkteki RAR'ın içinden aşağıdaki dosyalar çıktı.

1643545482389.png

Şimdi benim bildiğim buradaki dosyalardan birini aşağıdaki resimdeki seç yerine koyacağız ama hangisini koyacağımı bilmiyorum. Setup yazanı koymaya çalıştım exe formatında olduğu için kabul etmedi dosyanın ISO formatında olması gerekiyormuş. Direkt bunların içinde olduğu masaüstü dosyamı seçtim onu da kabul etmedi. Aşağıdaki seç yerine hangi dosyayı neyi koyacağım? (lütfen eğrelti otuna anlatır gibi anlatın çok kafam karıştı)

1643545705069.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
"SEÇ" kısmından ISO dosyasını seçeceksiniz, ISO dosyasının içindeki dosyaları değil. Siz ISO içindeki dosyaları çıkartıp onları seçmeye çalışıyorsunuz. Direkt linkten indirdiğiniz ISO dosyasını seçin, Rufus yazacak belleğe.
"SEÇ" kısmından ISO dosyasını seçeceksiniz, ISO dosyasının içindeki dosyaları değil. Siz ISO içindeki dosyaları çıkartıp onları seçmeye çalışıyorsunuz. Direkt linkten indirdiğiniz ISO dosyasını seçin, Rufus yazacak belleğe.

Çözüm
Buradaki linkten dosyayı indirip RAR'ın içindekileri masaüstündeki dosyama oradan da USB'ye attım sonra Rufus'u indirdim buraya kadar sıkıntı yok sanırım.
Şimdi linkteki RAR'ın içinden aşağıdaki dosyalar çıktı.

Eki Görüntüle 1288483

Şimdi benim bildiğim buradaki dosyalardan birini aşağıdaki resimdeki seç yerine koyacağız ama hangisini koyacağımı bilmiyorum. Setup yazanı koymaya çalıştım exe formatında olduğu için kabul etmedi dosyanın ISO formatında olması gerekiyormuş. Direkt bunların içinde olduğu masaüstü dosyamı seçtim onu da kabul etmedi. Aşağıdaki seç yerine hangi dosyayı neyi koyacağım? (lütfen eğrelti otuna anlatır gibi anlatın çok kafam karıştı)

Eki Görüntüle 1288495

İndirdiğin ISO dosyasını açma ve klasöre ayıklama direkt Rufus'tan onu seç.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Seç" kısmından ISO dosyasını seçeceksiniz, ISO dosyasının içindeki dosyaları değil. Siz ISO içindeki dosyaları çıkartıp onları seçmeye çalışıyorsunuz. Direkt linkten indirdiğiniz ISO dosyasını seçin, Rufus yazacak belleğe.

Sağ olun hocam 2-3 günden beri arkadaşlara soruyorum dosyayı aç şunu yap bunu at kafamı karıştırdılar bir sürü vallahi çok teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı