Windows 7 ISO İle Nasıl Kurulu?

RasKun

Hectopat
Öncellikle merhabalar, şu anki işletim sistemim Windows 10 Pro, pek beğenmediğim için N11'den orijinal key alıp Windows 7 Pro'ya dönmek istiyorum. Daha öncesinde Windows 10 ile format atmıştım, merak ettiğim konu format işlemi gene aynı mı yapılacak, Windows 10 ile format atarken ISO dosyalarını Rufus programıyla flash diske aktarmıştım, şimdi hangi program ile yazmalıyım gene Rufus iş görürmü? bu konularda birazcık acemiyim yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncellikle merhabalar, şu anki işletim sistemim Windows 10 Pro, pek beğenmediğim için N11'den orijinal key alıp Windows 7 Pro'ya dönmek istiyorum. Daha öncesinde Windows 10 ile format atmıştım, merak ettiğim konu format işlemi gene aynı mı yapılacak, Windows 10 ile format atarken ISO dosyalarını Rufus programıyla flash diske aktarmıştım, şimdi hangi program ile yazmalıyım gene Rufus iş görürmü? bu konularda birazcık acemiyim yardım ederseniz sevinirim.
Sistem özelliklerin nedir? Yeni bilgisayar aldıysan kurulmuyor.

Ekran kartı R7 265, işlemci İ5 655 K, Anakart İntelH55 bilgisayar yaklaşık 4 yıllık ve ilk geldiğinde Windows 7 Home yüklüydü bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

İyi fikir fakat şu lanet bilgisayar gayet orta düzeyde, çokta eski olmamasına rağmen ve GTA 5'te düşük ayarda bile açabilecek bilgisayar LoL'de düşük ayarda zar zor oynatıyorsa performans arttırabilmek ve RAM'i yormamasına adına almak zorundayım galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Key kayıp malesef BIOS'a gömülü OEM key muhabettini araştırıyorum bulabilirsem almaya gerek kalmıcak.
Üreticilerin OEM keyleri zaten bellidir. Az biraz araştırırsan bulabilirsin. Önemli olan kurulumdan sonra Open7Loader programı ile uygun OEM sertifikasını seçip yüklemen gerekiyor. İnternette zaten dolu. Casper'ın dahi var. Ben kendi laptopum için Özel OEM disk oluşturmuştum. BIOS'una SLIC modu da yapmıştım. Biraz ingilizcen varsa kısa bir araştırmayla bunu kolaylıkla sen de yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı