Windows 7 KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran

SavaşçıFps

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524935129
Arkadaşlar benim sorunum Zula açarken PUBG Mobile emülatörü başlatırken mavi ekranla karşılaşıp bir süre sonra masaüstü donuyor. Klavye mause hiçbir şey çalışmıyor.
Yeniden başlatınca sorun olmuyor ve oyun sıkıntısız açılıyor. Devamlı oluyor sorun devam ediyor.
Sistem:
  • Windows 7 Ultimate 32 Bit sp1.
  • Anakart: G31M-ES2l.
  • Ekran kartı: ASUS NVIDIA GeForce GT430 1GB 128Bit DDR3 Low profile ekran kartı.
  • PSU: 400W High Power 85 Bronze.
  • HDD: 500 GB Samsung.
  • RAM: 2 slotta DDR2 2x2=4 GB 800MHz Kingston RAM CL değeri farklı.
Not: Memtest86 programı ile tarandı sorun gözükmedi.
Dmp Dosyası

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23,7 KB · Görüntüleme: 74
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    36,5 KB · Görüntüleme: 60
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    38,6 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Gerçekten yorucu lanet bir şey mavi ekran gibi şeyler acaba nerede hata yaptımda böyle oldu. PUBG Emulatörden mi 32 Bit isletim sistemi diyemi 64 Bit'e geciyim. Düzelir mi Kesin. Ram 3.12 Gb görüyor olabilirmi.
Öncelikle 32 bit bir sistemi 64 bite geçirmek için işlemcinizi değiştirmeniz lazım. Ram testini yaptınız mı ? Ram testini yapmayacaksanız win 8.1 kurun bitsin hocam bu iş.

Öncelikle 32 bit bir sistemi 64 bite geçirmek için işlemcinizi değiştirmeniz lazım. Ram testini yaptınız mı ? Ram testini yapmayacaksanız win 8.1 kurun bitsin hocam bu iş.
Islemci Intel Core2 Quad Core Q9550 2.83 Ghz 1333 Fsp İşlemci 64 bit ayrıca 4 Cekirdek söz konusu.
Islemci Intel Core2 Quad Core Q9550 2.83 Ghz 1333 Fsp İşlemci 64 bit ayrıca 4 Cekirdek söz konusu.
Memtest testi ortalama Azami Kaç Süre

Öncelikle 32 Bit bir sistemi 64 Bit'e geçirmek için işlemcinizi değiştirmeniz lazım. RAM testini yaptınız mı? RAM testini yapmayacaksanız Win 8.1 kurun bitsin hocam bu iş.

Windows 10 Kurmustum Bundan 3 ay önce Açılışta Ve Sistem Bostayken Bile Mavi Ekran Hatası Alıyordum Win 7'ye Gectim Win 8.1'de olabilir mi?
64 bit sisteme 32 bit Windows mu kurdunuz ??
evet

4 saat civarı sürüyor hepsini anlattık zaten ama inatla yapmıyorsunuz...
64 bit sisteme 32 bit Windows mu kurdunuz ??

4 saat civarı sürüyor hepsini anlattık zaten ama inatla yapmıyorsunuz...
inadımda değil zamanım yok

Sisteminiz gerçekten çok eski mavi ekran hatası almanız doğal.
Valla öyle hocam elimden bu kadad geldi 2009 nisan ayından alındı sistem Win Xp Pro 32 bit kullandım 3 yıl Sonra 7 Senedir Win 7 Bazen Oluyor Bu hatlar bazen 2 gun de bir Bazen öglen Bazen Haftada bir Bazen Geceleri Oluyor Anlamadım Valla Son Ihtimal Sistem Gereksimimleri zorluyo Oyunun. Zaten Islemci 2.el Ekran Karti 2.el Ramlar Sıfir Aldım Güç Kaynağı Sıfır Orjinal Ram Kingston 2 Gb iken böyle değildi. 4 Yapınca olmaya baslamıstı Aslında Sizleride Çok Yordum Kusuruma Bakmayın Son Çare Olarak Ne Yapmalıyım. Memtest86 Yapacam Yarın Foto atarım.

Valla öyle hocam elimden bu kadad geldi 2009 nisan ayindan alındı Bazen Oluyor Bu hatlar bazen 2 gun de bir Bazen öglen Bazen Haftada bir Bazen Geceleri Oluyor Anlamadım Valla Son Ihtimal Sistem Gereksimimleri zorluyo Oyunun. Zaten Islemci 2.el Ekran Karti 2.el Ramlar Sıfir Aldım Güç Kaynağı Sıfır Orjinal Ram Kingston 2 Gb iken böyle değildi. 4 Yapınca olmaya baslamıstı Aslında Sizleride Çok Yordum Kusuruma Bakmayın Son Çare Olarak Ne Yapmaliyım. Memtest Yapacam Yarın Foto atarım.
Memtest86 testini yapın atın eğer sorun çıkmaz ise temiz bir Windows 8.1 kurulum USB' si hazırlayın ve format atın.

@Murat5038 usta, üstad, profesyonel minidump okuyucu hocamı etiketliyorum. Görünce gelir bu işi çözer inşallah.
Bu kadar ilerlemezse konu bakardım da adam daha memtesti de yapmamış heralde. Çözülmezse yeni konu açar bakarım artık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı