Windows 7 kullanılır mı?

Sorum şu Windows 7 Windows 10 göre daha iyi oluduğu söyleniyor.
Güvenlikten yana bir sıkıntınız yoksa ve bilgisayarınızın donanımları yeni değilse Windows 7 tam size göre çünkü arka planda çalışan programlar olmuyor (xbox game bar vs.) Ama uzun bir zamandır Windows 10 kullanıyorsanız Windows 7'nin teması sizi çok rahatsız edebilir. Ben Windows 7'ye geçince dayanamayıp Windows 11 teması kurmaya çalışmıştım.

Windows 7'nin birkaç sıkıntı olarak diyebilirim ki başta internet hatalarına rastlayabilme durumun var. Bazı anakartlar kendi Ethernet yazılımını otomatikten yükleyemiyor. Ben manuel olarak telefondan yükleyip bilgisayara USB yardımıyla yükleyebilmiştim. Sonrasında tarayıcı sorunu olarak sertifika hataları bayağı çoktu bunu Windows 7'yi güncelleme yaparak çözdüm. Son olarak ek olarak birkaç gereksiz hizmet ve performans ayarım yaptım. Masaüstü üzerine gerekli programları yükledim ve Windows 7'yi hazırladım.

Windows 7'nin birkaç sıkıntı olarak diyebilirim ki başta internet hatalarına rastlayabilme durumun var. Bazı anakartlar kendi Ethernet yazılımını otomatikten yükleyemiyor. Ben manuel olarak telefondan yükleyip bilgisayara USB yardımıyla yükleyebilmiştim. Sonrasında tarayıcı sorunu olarak sertifika hataları bayağı çoktu bunu Windows 7'yi güncelleme yaparak çözdüm. Son olarak ek olarak birkaç gereksiz hizmet ve performans ayarım yaptım. Masaüstü üzerine gerekli programları yükledim ve Windows 7'yi hazırladım.

kurmassam daha iyimiş

Kurarsam ilk yardım isteyeğeğim kişi sizziniz.

Windows 10 kullanırsan direkt uygulamalari yüklersin ama uzun vadelerde yavaş açılma, performans düşüşleri vs. gibi durumlarla karşılaşırsın.

Geri
Yukarı