Windows 7 kurma

Khrey

Decapat
Laptopumu tanıdık birine formatlattım ve formatlayan kişi içine Windows 10 yüklemiş. Benim için sıkıntı yoktu ama bu yüklediği işletim sisteminde Windows Search çalışmıyor. Sonra normalde 1366 çözünürlüğü olan ekran yerine 1024'den yukarı çıkmıyor. Her şeyi denedim yani kısacası bunlarla uğraşmak yerine elimdeki Windows 7'yi yükleyeyim dedim. Elimde CD var 2 tane. İkisini de bilgisayar tanıdı fakat bilgisayarı kapatıp açtığımda kurulum yapmıyor. Dünden beri kafayı sıyırdım, yardımınız için teşekkürler.

CD'den boot etmeniz gerekiyor (marka modele göre F8,F12,F2 farklı tuşlar olabiliyor),yükledikleri windows büyük ihtimal lite dedikleri kurcalanmış sürümdür.Unutmadan şuan internete bağlanabiliyorsan leptobun windows 7 sürücülerini indir USB belleğe at hazır olsun.

CD'den boot etmeniz gerekiyor (marka modele göre F8,F12,F2 farklı tuşlar olabiliyor),yükledikleri windows büyük ihtimal lite dedikleri kurcalanmış sürümdür.Unutmadan şuan internete bağlanabiliyorsan leptobun windows 7 sürücülerini indir USB belleğe at hazır olsun.
CD'den boot etmek için biosta en üste optical disk driveyi kaydırdım fakat bir şey olmadı ve tüm sürücülerimi inik ve son sürüm gözüküyor
Ekran kartı yüklü değildir muhtemelen. Sistem bilgilerin nedir ?
Ekran kartım yüklü ve güncel gözüküyor aygıt yöneticisinde şuan driverlarım tam sistem bilgilerime tam olarak nerden bakabilirim ?

Bios ayarları UEFI olarak ayarlanmışsa Windows 7 güncel orjinal yükleme medyası olması gerekiyor.Bu ayarlar ile ilgili makaleler mevcut bence sorun bundan kaynaklanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı