Windows 7 kurulum ekranında klavye mouse çalışmıyor

Xertenrayo

Decapat
Merhaba benim sorunum şu: dün Windows 10'dan 7 ultimate geçtim.Yükleme yapıldı ilk kurulum için hazırlanıyordan sonra dil seçme ekranı geldi fakat ne klavye ne de mouse çalışıyor. Bilgisayar açılırken de çalışmıyor kurulum ekranında da. BIOS'a giremiyorum dolayısıyla. Yuvarlak uçlu eski tip klavye ve mouselar çalışıyormuş galiba. Sipariş verdim ancak 2 3 gün sonra gelecek. Bunun dışında yapabileceğim bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba benim sorunum şu: dün Windows 10'dan 7 ultimate geçtim.Yükleme yapıldı ilk kurulum için hazırlanıyordan sonra dil seçme ekranı geldi fakat ne klavye ne de mouse çalışıyor. Bilgisayar açılırken de çalışmıyor kurulum ekranında da. BIOS'a giremiyorum dolayısıyla. Yuvarlak uçlu eski tip klavye ve mouselar çalışıyormuş galiba. Sipariş verdim ancak 2 3 gün sonra gelecek. Bunun dışında yapabileceğim bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam bilgisayarın yeni nesilde Windows 7'yi desteklemez. Bilgisayarına boş yere fişi çekilecek sistem yükleme.

USB 3.0 Portuna takılı ise çalışmayabilir USB 2.0 portunda deneyebilir misiniz?

Bütün portları denedim. Sonuç aynı.
Hocam bilgisayarın yeni nesilde Windows 7'yi desteklemez. Bilgisayarına boş yere fişi çekilecek sistem yükleme.

Bilgisayarım yeni nesil değil ve mikrofon sorunu yaşıyorum. Tahminimce Windows 10 güncellemeleri nedeniyle. Bu yüzden Windows 8.1 e geçicektim fakat sıkıntı çıktığı için Windows 7 yükledim.
Sorun halloldu. Eski tip yuvarlak uçlu klavye çalıştı kurulumu yaptım. Tekrar Windows 10 a geçtim çünkü ağ bağdaştırıcısı sürücüsü yoktu ve USB bellek felan hiçbişeyi masaüstünde algılamıyordu. BIOS da çalışıyor gözüküyordu. UEFI kurulum yaparak windows 10 a geçiş yaptım tekrar.
Başka bir konum daha var mikrofon çalışmaması ile ilgili ona da bakarsanız belki bi bilginiz vardır sevinirim. İyi günler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı