Windows 7 Kurulumda Classpnp.sys Yüklenirken Donuyor

aras55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Toshiba SATELLITE C855-2DG sisteme performans arttırmak için Rufus programı ile USB'ye yazarak Windows 7 kurmaya çalışıyorum.

Windows 7'nin yüklü olduğu USB'min üzerinde 3.0 yazıyor. Laptopumda 3 USB portu mevcut iki tanesi siyah bir tanesi mavi (3.0 portu). Ben daha önce USB'yi 2.0 portlarına takarak kurmayı denemiştim. Acaba 3.0 portuna takarak mı kurmam gerekiyordu?

Bu şekilde daha önce defalarca sorunsuz bir şekilde Windows 10 ve Windows 8.1 kurulumu yaptım. BIOS ayarlarımda Secure Boot devre dışı ve USB Legancy aktif.

Windows 7'yi UEFI'den ve setup'tan yüklemeyi denedim, ancak sorun aynı. 3 ayrı siteden farklı Windows 7'leri de kurmayı denedim sonuç aynı.

Formatı atıp tamamladıktan sonra aşağıdaki ekranda kalıyor. Windows logosu donuk değil hareket halinde ama buradan ötesine ilerlemiyor.

hqdefault.jpg

Güvenli modda açmak istediğimde Classpnp.sys kısmında donup kalıyor.

1xxxxx.jpg

Windows 7 desteği kesildiğini biliyorum. Ancak Windows 8.1 ağır çalışıyor sistemi yoruyor. Windows 10 ise 8.1'e göre daha iyi, ama oyun performansı ve driver'lar açısından sıkıntı yaşıyorum.

Sistemim ise şu şekilde.

image122.jpg

Yarımlarınızı esirgemeyin lütfen. Eğitici videolarını takip ettiğim @Recep Baltaş 'ı da konuma davet edip tecrübelerinden yararlanmak istiyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı