Windows 7 mavi ekran hatası

ugurglty

Femtopat
Arkadaşlar, bilgisayarım Windows 7 Professional sürümü bugün mavi ekran crash dump hatası almaya başladım. Bad sector olduğunu sanmıyorum çünkü HD Tune ile kapsamlı tarama yapmıştım, hiç kırmızı kare çıkmamıştı.

Dosya Ekleri

• 20200916_202550.jpg
    20200916_202550.jpg
    101,4 KB · Görüntüleme: 44
  • 20200916_202550.jpg
    20200916_202550.jpg
    101,4 KB · Görüntüleme: 45
Öncelikle RAM yeterli boyutta. Bence bir üst Windows sürümlerine geçebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki rehberi okuyun ve dosyaları paylaşın.

ekran kartın sorunlu aynı sorun var. hatta şuan sorunlu bilgisayardan yazıyorum normal şekilde girmek için ekran kartı sürücüsünü sil ekran kartı çalışmadığından ekran kartı sürücüsü sorun çıkartıyor ekran kartını yaptırdıkdan sonra sürücü yüklersin. yada önce güncellemeyi dene ekran kartını olmazssa dediğimi yap. Aynı sorunu yaşıyorum Sony VAIO VGN-FE11S

Öncelikle RAM yeterli boyutta. Bence bir üst Windows sürümlerine geçebilirsiniz? Ayrıca aşağıdaki rehberi okuyun ve dosyaları paylaşın.

Kardeşim bir defasında tamirciye götürmüş. Normalde Windows 10 Pro yüklü idi. Ama tamirci donanımların eski olduğunu Windows 7 ile daha stabil çalışacağını söylemiş. Windows 10 proje sürümüne tekar geçmeli miyim? Güvenli modda internet erişimi kısıtlanıyor sanırım yoksa minidump dosaylarını paylaşacaktım.
ekran kartın sorunlu aynı sorun var. hatta şuan sorunlu bilgisayardan yazıyorum normal şekilde girmek için ekran kartı sürücüsünü sil ekran kartı çalışmadığından ekran kartı sürücüsü sorun çıkartıyor ekran kartını yaptırdıkdan sonra sürücü yüklersin. yada önce güncellemeyi dene ekran kartını olmazssa dediğimi yap. Aynı sorunu yaşıyorum Sony VAIO VGN-FE11S
Ekran kartı sürücüsü güncel değildi counter strike source oyununda bile akıcı değildi oyun. Sürücüyü yeni güncelledim bir hafta anca olmuştur. Ama dediğin gibi kart arızalı yüksek ihtimal çünkü normal açmaya çalıştığımda bile Windows logosu bulanık çıkıyor .

Kardeşim bir defasında tamirciye götürmüş. Normalde Windows 10 Pro yüklü idi. Ama tamirci donanımların eski olduğunu Windows 7 ile daha stabil çalışacağını söylemiş. Windows 10 proje sürümüne tekar geçmeli miyim? Güvenli modda internet erişimi kısıtlanıyor sanırım yoksa minidump dosaylarını paylaşacaktım.

Ekran kartı sürücüsü güncel değildi counter strike source oyununda bile akıcı değildi oyun. Sürücüyü yeni güncelledim bir hafta anca olmuştur. Ama dediğin gibi kart arızalı yüksek ihtimal çünkü normal açmaya çalıştığımda bile Windows logosu bulanık çıkıyor .
Sisteminiz Windows 10 için yeterli geçebilirsiniz. Aygıt yöneticisinden ekran kartı sürücüsünü silip normal modda tekrar başlatınız. Minidump dosyalarını paylaşınız. Mümkünse o bakkala bir daha gitmeyiniz. Ekranda ki çizgiler GPU ve VRAM ile sorunları belirtiyor olabilir.

Ağ ile güvenli mod da olması lazım bende var oradan yapıyordum.
Sisteminiz Windows 10 için yeterli geçebilirsiniz. Aygıt yöneticisinden ekran kartı sürücüsünü silip normal modda tekrar başlatınız. Minidump dosyalarını paylaşınız. Mümkünse o bakkala bir daha gitmeyiniz. Ekranda ki çizgiler GPU ve VRAM ile sorunları belirtiyor olabilir.
+1 sürücü silinmeli

Ekran kartı sorunu var adamlar hala Win 10 geç diyor. Şaka gibi resmen. Bu kadar fanatik olmayın.
Stabil çalışıyorsa işletim sistemi değiştirmesine gerek yok.

Ekran kartı sorunu var adamlar hala Windows 10 geç diyor. Şaka gibi resmen. Bu kadar fanatik olmayın.
Stabil çalışıyorsa işletim sistemi değiştirmesine gerek yok.

Abartmadınız mı acaba? Sorun ekran kartında olsa bile sistemi yeterli. Hiç yoksa Windows 8.1 kurulabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı