Windows 7 mi, Windows 8.1 mi?

Bende uzunca bir süre Windows 7 kullandım daha sonradan Windows 8.1'e geçtim. Tavsiye ederim. Oldukça kullanışlı.

Merhabalar. Son zamanlarda notebook'um yavaşladığı için Windows işletim sistemi kuracağım. Fakat hangi Windows işletim sistemini kuracağımı bilemedim. Bilgisayarımın sürücü desteği Windows 8.1'e kadar. Ben de Windows 7 ile Windows 8.1 arasında kaldım. Uzun süredir Windows 7 X64 PROfessional kullanıyordum.

Bu arada yorumlarınızı lütfen mantıklı bir şekilde yazın. Yok Windows 8.1 işte görünümü kötüymüş, yok Windows 7 klasik falan diye yorum yapmayın. Burada odaklandığım nokta performans.

Notebook bilgileri:

Model Adı: HP Pavilion G6 1000et

• 8 GB DDR3 1333MHz RAM
  • Phenom II P960 1.8 GHz 4 Çekirdekli işlemci
  • 240 GB SATA 3 SSD
  • HD 6400M 1 GB ekran kartı
  • 1333X768 60Hz ekran

Win 8.1 pro oyunlarda iyi performans alırsın pc için oyun için kullanmayacaksanda fikrim aynı yönde

Az önce engelim olduğu için yazamamıştım. Biraz önce Windows 8.1 kurdum. Sürücülerini yükledim, fıstık gibi stabil bir şekilde çalışıyor. Yalnız kurulum biraz garip oldu. Rufuz ile önce usb'yi UEFİ:NTFS Biçiminde formatladım. Sonra ISO TO WİN programı ile fat32 biçiminde windows 8'i belleğe yazdırdım. Şimdi ben Eski tip UEFİ (Bios değil) mi kullanıyorum yoksa BİOS mu ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı