Windows 7 PC çok donuyor

Ahmet0263

Decapat
RAM
800 MHz 1x2 GB Ram
SSD veya HDD modeli
Samsung 320GB 7200Rpm Sata2 16MB HDD HD322HJ
Ekran kartı
Palit Nvidia 9400GT 1GB 128Bit DDR2 (DirectX 10)
Anakart
Asus P5KPL-SE
İşlemci
Intel® Pentium® E5300
Arkadaşlar benim bir tane eski bilgisayar var. İçinde Windows 10 vardı .Windows ISO Downloader'dan Windows 7 Home Premium 64 Bit (Ağustos 2018) kurdum. NVIDIA sürücüsü Intel sürücüsü falan hepsini kurdum ama halen donuyor. Bazen çok yük altına girdiğinde kendi kendine reset atıyor. Ne yapmalıyım? (Sistem 2009 model ve güç kaynağı dışında hiçbir şey değişmedi.) Google'a girerken 10-20 saniye bekletiyor.

Peki bende bir tane HDD daha var onu taksam olur mu? (Sağlık durumu iyi)
Hocam HDD olduğu için belki 5 sn. Fark olur.

Bu bilgisayarı televizyon rafına taktım. Sadece arada maç falan izlemek için kullanıyoruz. Yani bu HDD'yi değiştirmesem olmaz mı?

N

Bu bilgisayarı televizyon rafına taktım. Sadece arada maç falan izlemek için kullanıyoruz. Yani bu HDD'yi değiştirmesem olmaz mı?

Nasıl?

Arkadaşlar benim bir tane eski bilgisayar var. İçinde Windows 10 vardı .Windows ISO Downloader'dan Windows 7 Home Premium 64 Bit (Ağustos 2018) kurdum. NVIDIA sürücüsü Intel sürücüsü falan hepsini kurdum ama halen donuyor. Bazen çok yük altına girdiğinde kendi kendine reset atıyor. Ne yapmalıyım? (Sistem 2009 model ve güç kaynağı dışında hiçbir şey değişmedi.) Google'a girerken 10-20 saniye bekletiyor.
Windows 7 32 Bit Ultimate'ye geç sendeki sistem sürekli donuyorsa sistem gereksimlerin az geliyor demektir RAM yani az geliyor kıt imkanlar ile anca sistem özelliklerini azalt bilgisayar hafifler donma birazda olsa ortadan kalkacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı