Windows 7 PC'ye Windows 10 kurulursa FPS artar mı?

• Konuyu başlatan erzn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 457
Sistem özelliklerin nedir? Sisteme bağlı. Sistemin kötüyse daha çok kasabilir mesela. Sistemin iyiyse ya da orta bir sistemse, Windows 7 kullanma. Windows 10 sevmiyorsan, Windows 8.1 geçebilirsin. SSD varsa ve 4 GB RAM varsa gene geçmeyi düşünebilirsin.

Sistem iyiyse artma olasılığı genel oyunlarda yüksek. Windows 11 bile benim sistemde Windows 10'a göre performans artışı yaşattı. Örnek RDR2 oyununda Windows 10 69 FPS aldığım yerde Windows 11 şu an beta sürümü olanda 77 FPS oldu. Yani bilgisayarın donanımlarına bağlı bir durum. Eski bir sistem ise artmaz, ve büyük ihtimal performans kaybı olabilir. Çoğu yeni nesil anakartlar Windows 7 desteği bile yapmıyor artık.

Sistem iyiyse artma olasılığı genel oyunlarda yüksek. Windows 11 bile benim sistemde Windows 10'a göre performans artışı yaşattı. Örnek RDR2 oyununda Windows 10 69 FPS aldığım yerde Windows 11 şu an beta sürümü olanda 77 FPS oldu. Yani bilgisayarın donanımlarına bağlı bir durum. Eski bir sistem ise artmaz, ve büyük ihtimal performans kaybı olabilir. Çoğu yeni nesil anakartlar Windows 7 desteği bile yapmıyor artık.
Güncel bir sisteme sahibim Windows 11'de oyun oynayamıyorum, 10'da sıfır sıkıntı.

Güncel bir sisteme sahibim Windows 11'de oyun oynayamıyorum, 10'da sıfır sıkıntı.
Ben Windows 11 ilk çıktığı zaman denemiştim. Çok rahatsız edecek sorunlar yaşamadım. Ama basit açıkların olduğu sorunlar oldu. Mesela hala bile CS:GO oyunu 30 saniye sonra açılıyor. İlk günden bugüne kadar Windows 11 performans konusunda Windows 10 geride bıraktı. Bazı ünlü profosyonel oyuncular Windows 11 sistem takılıyor. Tabii onları direkt baz alarak söylemek istemiyorum. Ama profosyonel oyuncular sistemin stabil olmasına kafayı takarlar. Ben de Windows 11'in beta sürümü olanı çok sevdim. Sadece CS:GO oyunun 30 saniyede açılması beni Windows 10'a geri döndürdü. Genel olarak hikayeli oyunlar oynasaydım direkt anında Windows 11 devam ederdim sürekli olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı