Çözüldü Windows 7 Sistem Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yigitongoren777

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 7840HS, RTX 4060 8GB 120W, 16GB DDR5 5600MHZ Ram,
2 gün önce bilgisayarımı formatladım Windows 7 Ultimate 64 Bit olarak. Dün akşam da güncellemelerini yaptım. Sabah açmak istediğimde ne ekrana görüntü geldi ne klavye mouse ışıkları yandı. Kasayı açıp parçaları söküp geri taktım ama nafile. Açtıktan 10 saniye sonra PC kendini kapatıyor. Dün akşam sorun yokken şu an açamıyorum. Sorun nedir?

2 gün önce bilgisayarımı formatladım Windows 7 Ultimate 64 Bit olarak. Dün akşam da güncellemelerini yaptım. Sabah açmak istediğimde ne ekrana görüntü geldi ne klavye mouse ışıkları yandı. Kasayı açıp parçaları söküp geri taktım ama nafile. Açtıktan 10 saniye sonra PC kendini kapatıyor. Dün akşam sorun yokken şu an açamıyorum. Sorun nedir?

Hocam mavi veya turuncu ekran veriyor mu yoksa direk açılıp kapanıyor mu? Bilgisayarınız açılıp kapandıktan sonra kendi kendine tekrar açılıyor mu eğer açılıyorsa parçalarda sıkıntı olabilir.

Mavi ekran veriyor mu?

Monitöre herhangi bir görüntü gelmiyor hocam.

Hocam mavi veya turuncu ekran veriyor mu yoksa direk açılıp kapanıyor mu? Bilgisayarınız açılıp kapandıktan sonra kendi kendine tekrar açılıyor mu eğer açılıyorsa parçalarda sıkıntı olabilir.
Mavi veya turuncu ekran vermiyor. Bazen 10 saniye bazen 1 Dk çalışıp kapanıyor ama monitör klavye veya mousea güç gelmiyor. Tekrar açmıyor kendini.

Sistem özelliklerinizi belirtin. Sorunla ilgili daha fazla detay paylaşın. Örneğin; BIOS ekranı geliyor mu? Kapanma hangi aşamada oluyor?
Sistemin baya eski aslında E6300 lga750 işlemci 3gb ddr2 ram r7 250 ekran kartı mevcut. Bios ekranı gelmiyor hatta direkt monitöre görüntü namına birşey gelmiyor. Kapanma da bazen 10 saniye bazen 1 dk içinde oluyor.

Güç kaynağım 4 5 sene önce duman çıkartıp yanmıştı aerocool marka 500w psu almıştım. Psuda arıza olsa dün 12 13 saat çalıştı o sırada arıza vermez miydi kapattıktan sonra bozulmuş olması mantıklı gelmedi bana hocam.

Geri
Yukarı