Windows 7 Sistem Aşırı Isınma Sorunu

alone19

Kilopat
Arkadaşlar sistemimi Windows 7 yaptım fakat sıcaklık inanılmaz derecede arttı. PC boşta iken 85 dereceye kadar çıkıyor. Fan sesinden duramıyorum kafayı yemek üzereyim. Alalı 2 sene oluyor. Sıfır almıştım. Windows 8.1 kurulu gelmişti o zamanlar 49 derece boşta çalışırdı gayet memnundum ama Windows 10 güncellemesinden sonra maalesef böyle oldu düzelir diye 7'ye döndüm ama o da aynı ne yapacağım bilemiyorum. Sorun ne olabilir lütfen yardım edin kafayı yiyeceğim.
a.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 temiz kurulum yapın ve sürücülerinizi donanım kimlikleri ile web sitelerinden güncelleyin. BIOS güncelleyin ve sistemin temizliğini yapın, macun yenileyin.

Temiz Windows 10 kurulumu yapın. İşletim sistemiyle sandığınız kadar ilgisi yok. Sürücülerinizi ve BIOS'unuzu güncel tutun. Sensörlerin yanılma payı ihtimali de var. Hepsiyle birlikte sistemin kasasını temizlemelisiniz. İki yılda hiç açmamışsanız macunu da yenileyin. Sorun çok büyük olasılıkla çözülecektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı