Windows 7 Sistemden Ses Gelmiyor

meradz

Hectopat
Daha fazla  
Windows 7 kullanıyorum. Kendi kurduğu sürücüsünden ses alamadım. Sonra her türlü yerden hd audio driver indirdim onlarda bir türlü çözüm olmadı. Hoparlör de sağlam. Aida64ten baktım alc662 yazıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ses kartın çalışmıyorsa çözümü dönüştürücü diye biliyorum. Google a usb ses kartı yazıp aratırsan bir dönüştürücü çıkıyor ondan satın alıp kullanabilirsin.

Bu dosyayı indirip rardan çıkarıp içi boş bir USB belleğin içine at. Sonrasında Videodaki adımları izle;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha sonra buradan en üstteki versiyon 2.82 olanı indir kur. Win7 64bit var sayıyorum ona göre.

Bu dosyayı indirip rardan çıkarıp içi boş bir USB belleğin içine at. Sonrasında Videodaki adımları izle;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha sonra buradan en üstteki versiyon 2.82 olanı indir kur. Win7 64bit var sayıyorum ona göre.

Biosumu asus update programindan guncellemistim.
En azindan on paneli bari calistirsak? Ben baglantilari yapmistim. Kablolar sunlar mic in,mic bias,gnd,spkout r,spkout l. Bunlar ac97 mi oluyor.

Bir de windows 7 suruculeri kendi kuruyor internet olmadigi halde. O yuzden olma sansi var mi? Cunku pc yeniden baslatinca surucu kurulumu devam etmiyor? Gerci aygit yoneticisinden baktigimda yuklenmis gorunuyor
Ses kartın çalışmıyorsa çözümü dönüştürücü diye biliyorum. Google a usb ses kartı yazıp aratırsan bir dönüştürücü çıkıyor ondan satın alıp kullanabilirsin.

Onlarin ses kalitesi onboardlar kadar iyi olurmu ki hocam?

Son düzenleme:
Biosumu asus update programindan guncellemistim.
En azindan on paneli bari calistirsak? Ben baglantilari yapmistim. Kablolar sunlar mic in,mic bias,gnd,spkout r,spkout l. Bunlar ac97 mi oluyor.

Bir de windows 7 suruculeri kendi kuruyor internet olmadigi halde. O yuzden olma sansi var mi? Cunku pc yeniden baslatinca surucu kurulumu devam etmiyor? Gerci aygit yoneticisinden baktigimda yuklenmis gorunuyor

Onlarin ses kalitesi onboardlar kadar iyi olurmu ki hocam?
Hiç yoktan iyidir değil mi?

Bu usb ses kartının çalışması için herhangi bir sürücü kurmanıza gerek yok diye hatırlıyorum. Ön panelden kastınızı anlayamadım?
Kasanin onundeki ses cikislari icin. Ben kasadaki baglantilarini yaptim. Sonra biostan on panel icin ac97 sectim. Ordan da ses alamadim
Delirme noktasına geldim. Asus p5vd2-vm se bu anakartın ses sürücüsü realtek hd audio driver değil mi? Onu kurdum yönetici de yüklendi. Arka jaka takıyorum algılıyor ama ses yok.
Şöyle bir şey oluyor. Kabloyu taktıktan sonra ses kısa süreliğine gidip geliyor. Ayrıca sürücü tarihi 2018. Bu kadar eski anakart için sürücünün yeni olması sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı