Çözüldü Windows 7 STOP: 0x0000007B Mavi Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alperen kendirli

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarım i3 540 işlemciye sahip. 4 GB DDR3 RAM var. Bilgisayarı açıyorum Windows ekranında bu hatayı veriyor.

image.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çeşitli sorunlardan olmuş olabilir diyor. Virus gibi zararlıların bulaşması. Harddiskte de sorun olabileceğini bu yüzden komut satırına chkdsk /f parametresini girip onarım yapmanı istiyor.

Windows 7 kurulum diskini takıp sistem onarmasını yapabilirsin.

Fakat Windows 7'nin desteği çoktan bitti. Bu yüzden Windows 10 kurulumu yapmanızı önermekteyiz. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Bilgisayarı bilgisayarcıya vermiştim anakart yanmış dedi. Bilgisayarcıdan aldım 2 gün önce taktım bu hatayı verdi. Windows 10 atınca açılır diyorsunuz, Windows ekranında gidiyor onunla alakalıdır değil mi ?

Çeşitli sorunlardan olmuş olabilir diyor. Virus gibi zararlıların bulaşması. Harddiskte de sorun olabileceğini bu yüzden komut satırına chkdsk /f parametresini girip onarım yapmanı istiyor.

Windows 7 kurulum diskini takıp sistem onarmasını yapabilirsin.

Fakat Windows 7'nin desteği çoktan bitti. Bu yüzden Windows 10 kurulumu yapmanızı önermekteyiz. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Problemım çözüldü. Harddisk sıkıntılıymış, başka harddiske Windows kurdum. Sıkıntılı harddiski biçimlendirdim bilgisayar açıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten Windows belirtmişti. Harddiskte hata var chkdsk /f parametresi ile onar diye. Bad sector var ise o harddiski depolama olarak da kullanmayın. Verilerinizde kayıp yaşayabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı