Windows 7 sürücüleri nasıl bulunur?

Sende olmayabilir. İddiada bulunacaksan gel benim bilgisayarımı kur, tek bir senkronizasyon ya da donanım sorunu olursa vurun kellesini derim ama.

Store uygulamaları da varsa bilemem, onları da bi' zahmet not etseydin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft Store uygulamalarının sürücüye bağlı olanları elle kurulamıyor. Nadiren kurulabilir olanlar var ama onları da elle kurarsan sorunlara açık olman gerekir.

İyi peki sen her gün format atıyorsun ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi peki sen her gün format atıyorsun ya.
Evet. Linux, Windows ve custom Windows'lar denemek için günde 6 7 kez format attığım da oluyordu.
1653162844665.png

1440 saate 5 TB az çok fikir verir ki diskte hiç oyun yok.

Driver Booster ve Driver Pack kullanmayın. Driver Booster, rastgele driver kuruyor isim eşleştirerek. Driver Pack hem virüslü hem de bloatware ile en ufak hatada bilgisayara saçma sapan kalıntılar bırakan uygulamalar indiriyor. (Driver Pack de donanım kimliğini en son tam olarak eşleştirmiyordu ama değişmiş olabilir)

Snappy Driver Origin ya da Driver Identifier kullanın aceleniz varsa, yoksa anakart sitesi ve CPU-GPU sitesi en idealidir.

Durum Güncellemesi : DriverPack ile sürücüleri yüklemeyi denedim fakat yanında facebook, opera gibi programlar da kurdu. Onları geçtim World of Tanks kurdu PC'ye. World of Tanks ne alaka? Açıkçası pek güvenemedim DriverPack'e.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    75,5 KB · Görüntüleme: 13
Durum Güncellemesi : DriverPack ile sürücüleri yüklemeyi denedim fakat yanında facebook, opera gibi programlar da kurdu. Onları geçtim World of Tanks kurdu PC'ye. World of Tanks ne alaka? Açıkçası pek güvenemedim DriverPack'e.
Söz dinlesen bunları yaşamazdın demek dışında bir şey demeye gerek yok.

Şu an aygıt yöneticisini açtığımda iki aygıt sürücüsü yok diye gözüküyor ama sizinde bildiğiniz üzere sürücüsü güncel olmayan aygıtları göremiyorum buradan.
Söz dinlesen bunları yaşamazdın demek dışında bir şey demeye gerek yok.
@Yener K. hocamın da yazdığı bu konudaki sistemin benim sistemimle aynı olduğunu fark ettim oradan yola çıkarak kurdum DriverPack'i
Yanlış anlaşılma olmasın sistem şu an sıkıntısız çalışıyor zaten Windows 7'yi Dual Boot olarak windows 10 yanına kurmuştum. Ama eksik driver var mı merak ettim.

Son düzenleme:
Şu an aygıt yöneticisini açtığımda iki aygıt sürücüsü yok diye gözüküyor ama sizinde bildiğiniz üzere sürücüsü güncel olmayan aygıtları göremiyorum buradan.

@Yener K. hocamın da yazdığı bu konudaki sistemin benim sistemimle aynı olduğunu fark ettim oradan yola çıkarak kurdum DriverPack'i
Yanlış anlaşılma olmasın sistem şu an sıkıntısız çalışıyor zaten Windows 7'yi Dual Boot olarak windows 10 yanına kurmuştum. Ama eksik driver var mı merak ettim.
Chipset sürücün eksik, SM Bus vs. chipset ile kuruluyor.

Windows 7 beni pek tatmin etmedi daha farklı bir deneyim beklerdim fakat gerek google'ın gerekse başka programların çıkardığı sıkıntılar yüzünden Windows 7'yi silmeye karar verdim. Olduğu diski temizledim şimdi sorum şu: Eğer PC'ye virüs bulaşmışsa ben diski temizlediğimde virüs gider mi yoksa virüs diskler arasında geçiş yaparak Windows 10'un olduğu diske geçebilir mi?
Bu arada herkese gösterdikleri ilgi için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Geri
Yukarı