Windows 7 sürümlerinin anlamı nedir?

uysal

Kilopat
Daha fazla  
Windows 7 home basic x64 ü indireceğimde ancak bu gibi seçenekler var. Anlamlarını bilen varsa söyleyebilir mi ? Bu arada bilgisayarımda windows 7 home basic OA MEA yazıyor.

Windows 7 Sp1
Windows 7 N/K/KN SP1
Windows 7 SP1 OEM
Windows 7 N/K/KN/ SP1 OEM

Hatta resimle de göstereyim.

yVMmEL.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradan 4 sene geçmiş ama şuan bu arkadaşın sorduğu sorunun aynısını ben soracaktım. Windows 7 indireceğim fakat hangisini indirmem gerekli kararsızım.

SP1
SP1 N
SP1 COEM
SP1 N COEM

Bu 4 seçenekten hangisini indirmem gerekli?

O fark etmez. Ancak sürümlerin genel mantığını söyleyeyim.

1-Starter: Patates bilgisayarlar için.
2-Home Basic: Kötü ile Ortanın arasında bir bilgisayarın varsa iyidir.
3-Home Premium: Orta dereceli bilgisayarlar için ev kullanımı.
4-Professional: Oyun, Yüksek bilgisayarlar için mükemmel.
5-Ultimate: İş için.

O fark etmez. Ancak sürümlerin genel mantığını söyleyeyim.

1-Starter: Patates bilgisayarlar için.
2-Home Basic: Kötü ile Ortanın arasında bir bilgisayarın varsa iyidir.
3-Home Premium: Orta dereceli bilgisayarlar için ev kullanımı.
4-Professional: Oyun, Yüksek bilgisayarlar için mükemmel.
5-Ultimate: İş için.

Sürümler arasında performans farkı olurmu? Bende eski bir laptop var ve ultimate kuracaktım. Home Premium falanmı kurmalıyım sizce?

Professional tek geçer diğer sürümleri

Usta soruyu anlamadın sanırım. Bu sürümler arasında oyun performansını etki edecek bir durum var mıdır? Atıyorum benim eski laptopa ben Ultimate kurdum diyelim, home premium kursam performansım artarmı, veya tam tersi home premium yüklü diyelim, professional yüklesem performansım artarmı?

Usta soruyu anlamadın sanırım. Bu sürümler arasında oyun performansını etki edecek bir durum var mıdır? Atıyorum benim eski laptopa ben Ultimate kurdum diyelim, Home Premium kursam performansım artarmı, veya tam tersi Home Premium yüklü diyelim, Professional yüklesem performansım artar mı?

Ne kadar sürümler gelişirse o kadar yavaş olur.Hem neden hep Windows? Linux kurun gitsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı