Windows 7 UEFI Kurulum Sadece "UEFI with CSM" Modunda Çalışma Sorunu

PrestigeMan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha önce bilgisayarıma Windows 7 UEFI hiç kurmadım. Önceki işletim sistemim Windows 10'du ve UEFI modunda açılıyordu. Windows 7'yi de Rufus ile yazdırıp ve UEFI destekli işletim sistemi kurdum. Daha sonra açılmadı. BIOS'a girdim. 1. seçeneği seçtim ve PC açıldı. UEFI seçince maalesef açılmıyor. Windows 10 kurulu sistemde sadece UEFI modunda açılıyordu. Bu ikisinin arasındaki fark nedir?
046.jpg

UEFI'de:
047.jpg

Kurduktan sonra Rapid Depolama Teknolojisi:
048.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI Windows 7 kurulum belleği oluşturmak için şu rehbere bakmanızı öneririm: Windows 7: UEFI Kurulum için Önyüklenebilir USB Flash Sürücü Hazırlamak enpedi-Windows 7
Yalnız burada yazılan rehberle hazırladığınız Windows 7'yi kurunca bilgisayarınız açılırken Windows 7 Türkçe de olsa "Windows Başlatılıyor" yerine "Starting Windows" yazacaktır.

Bu sayfaya bakarak yaptım. Oldumu olmadımı bilmiyorumda bittikten 1 saat sonra işlem yaparken mavi ekran verdi. W 10 a geri döndüm. Merak etmiştim eski sürüm kurmak istedim.[emoji849]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı