Windows 7 UEFI kurulum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ekrem ÖZ

Hectopat
Yer
Isparta SDÜ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Endüstri III
Windows 7 x64'ü UEFI olarak nasıl kurabilirim? Elimde bir tane iso var ama UEFI kurulum için farklı bir iso mu lazım? Arama yaptım ama bulamadım. WIN8 yükle derseniz key'im yok :) UEFI kurulumda yardımcı olursanız sevinirim.

• Birincisi, Windows 7 kurulumuna destek vermiyoruz.
  • İkincisi, Windows 7 gibi 5 senelik işletim sistemlerinin UEFI gibi güzel teknolojilere desteği yok :) (İşte bu kısma bayılıyorum. Ohhh canıma da değsin (!) :) )
  • Üçüncüsü, 8.1 64 Bit yüklemenizi tavsiye ediyoruz zira en güncel ve güzel işletim sistemi o şu anda :)
Windows 10 çıkınca ucuza Key alırsınız. Şimdilik deneme amaçlı kurun:

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları

@Recep Baltaş anladım ağabey sağolasın, peki 8.1 x64'ü kurunca key girmeden deneme sürümü olarak süresiz kullanabiliyor muyum?

- Bu arada değdi abi canına :)

Sitede 90 gün diyor o kadarını çözebildim. 290.günde sıkıntı yapmadı demi? 2.90 yazmışsın ya :)

Elinizdeki iso kalıbıyla UEFI Windows 7 kurulumu yapabilirsiniz. Detaylı anlatım burada ve burada mevcut. Fakat ben de Windows 8.1 kurmanızı tavsiye ederim.

Elinizdeki iso kalıbıyla UEFI Windows 7 kurulumu yapabilirsiniz. Detaylı anlatım burada ve burada mevcut. Fakat ben de Windows 8.1 kurmanızı tavsiye ederim.

Yönteme bak... Alman V2 roketinin fırlatma mekanizması bundan daha basit. Tamamen zaman kaybı 7 kurmak, 8.1 varken.

Bunu Windows 10'dan yazdım :)

UEFI 7 kurulumu için programsız USB bellek hazırlamak biraz zahmetli evet. 8.1 daha basit, karmaşık işlemlere gerek kalmıyor.

Muhtemelen Sinir buhranları yaşıcak Windows7 UEFİ desteklemediği için defalarca denicek ve Windows8.1 kuracak yada Uefi'yi kapatacak...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı