Windows 7 Ürün Anahtarı ile Windows 10 Etkinleştirmek

ErdemE

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, şu an sistemimde Dreamspark'ın ücretsiz olarak öğrencilere sunduğu Windows 8.1 Industry Pro kurulu. Laptomumu ilk satın aldığımda Windows 7 Home Basic kuruluydu, laptopun altında Windows 7 Home Basic OA MEA ürün anahtarı yazıyor. Windows'un Embedded sürümüne rezervasyon gelmedi ve bende dolayısıyla yapamadım. Şimdi direk Windows 10 imajını indirip formatlasam bu ürün anahtarını kullanabilir miyim yoksa Windows 8.1 Embedded'i kaldırıp, Windows 7 Home Basic kurup yükseltme yapmam mı gerekiyor? Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba, şu an sistemimde Dreamspark'ın ücretsiz olarak öğrencilere sunduğu Windows 8.1 Industry Pro kurulu. Laptomumu ilk satın aldığımda Windows 7 Home Basic kuruluydu, laptopun altında Windows 7 Home Basic OA MEA ürün anahtarı yazıyor. Windows'un Embedded sürümüne rezervasyon gelmedi ve bende dolayısıyla yapamadım. Şimdi direk Windows 10 imajını indirip formatlasam bu ürün anahtarını kullanabilir miyim yoksa Windows 8.1 Embedded'i kaldırıp, Windows 7 Home Basic kurup yükseltme yapmam mı gerekiyor? Teşekkürler.

hocam yukarıda arkadaşın dediği yöntem ile Windows 10'u kurdunuz mu?
Windows 7 anahtarı ile etkinleştirme gerçekleşti mi?
Teşekkürler.

Direk kurabilirsiniz. Arkadaş da bu şekilde başarılı sonuç almış.

Ahmet bey çok ama çok ilginç bir olay oldu. Hemen paylaşayım.
Ben Windows 7 64 bit kullanıyordum. Windows 10 iso dosyasını indirip Rufus ile yazdım. Sonrasında uefi kuruluma geçtim. Kurulumda benden key istedi Windows 7 key girdim kabul etmedi. Sonrasında Windows 10 kuruldu ve mavi ekranda key girme yeri geldi ve yine kabul etmedi. Son olarak Etkinleştirmeden key girmeyi denedim yine hata verdi.

Girdiğiniz ürün anahtarı işe yaramadı 0xc004f050 hatası verdi. Baya moralim bozulmuştu sonra farkettim.

http://i.hizliresim.com/AgM7yv.png

Kendi zaten etkinleşmiş. :S Hiç key girmedim. Bu nasıl mümkün olabilir? Ayrıca şu an kendi Windows 7 key girmeyi denediğimde şu hatayı veriyor. Girdiğiniz ürün anahtarı işe yaramadı 0xc004f050 hatası. Başka ürün anahtarı deneyiniz.

Fakat etkinleşme olmuş mantıklı bir açıklaması var mı? Teşekkürler

10586 yapısını kurduğunuzdan emin misiniz? Çünkü eski ürün anahtarını girme özelliği bu yapıda mevcut. Bakın 31 ekimde bu yapı çıkmadan önce kurulum yapan arkadaş sizle birebir aynı deneyim yaşamış.

Windows 10 Ürün Anahtarı Kabul Edilmiyor

Evet şimdi farkettim. Sizin ayarlar ikonunuz eski, 10240 yapısını kurmuşsunuz. Bu özellik 10586 yapısında mevcut. Güncelleme ile 10586 yapısına geçiş yapabilirsiniz.

10586 yapısını kurduğunuzdan emin misiniz? Çünkü eski ürün anahtarını girme özelliği bu yapıda mevcut. Bakın 31 ekimde bu yapı çıkmadan önce kurulum yapan arkadaş sizle birebir aynı deneyim yaşamış.

Windows 10 Ürün Anahtarı Kabul Edilmiyor

Evet şimdi farkettim. Sizin ayarlar ikonunuz eski, 10240 yapısını kurmuşsunuz. Bu özellik 10586 yapısında mevcut. Güncelleme ile 10586 yapısına geçiş yapabilirsiniz.

Dün gece windows 10 iso indirmiştim.
Bir programla keye baktığımda YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7 ile etkinleştiğini gördüm. Bu key nette genel olan bir key.
Bu normal mi oda ayrı birşey :)

10586 sürümü olup olmadığını nereden kontrol edebilirim? Elimde iso dosyası ve bir windows var. Dün indirdim ama key kabul etmedi. Bir şekilde güncelleşti ama tuhaf.

Teşekkürler

Sizin sürümünüz 10586 değil kesin eminim. Windows update üzerinden güncelleme yapın. Sizin sisteminiz daha önce zaten yükseltme yaptıktan sonra otomatik etkinleşmiş. Şimdi temiz kurulum yapınca da donanım kimliği üzerinden etkinleşmiş.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı