Windows 7 üzerinden Linux dosyaları nasıl görülür/açaılır?

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Win 7 + Linux Mint kullanıyorum. Mint'e geçince Windows dosyalarını görebiliyorum fakat Win 7 geçince Linux dosyalarını göremiyorum. Yani yerel disk görünmüyor. Nasıl görüntüleyebilirim?

Bu durumu şu şekilde çözüyorum ben. Diski üçe bölüyorum, biri Linux, biri Windows, diğeri ortak depolama. Ortak depolama alanını NTFS yapıyorum ki Windows da görebilsin. Bu sayede çalışmalarıma her iki işletim sisteminden de erişebiliyorum.

Bu anlattığım senin soruna çözüm olmuyor ancak aklında bulunsun. Eğer yapabiliyorsan bu yöntem güzel oluyor.

Sistem dosyalarını kast ediyorsan göremezsin. Çünkü Windows ext4 formatını tanıyamaz.
Sistem dosyalarını değil. Playonlinux ile oyunlar yüklemiştim. Onları görüntülemek istiyorum.
Linux dosyaları ext4 formatında olduğu için göremezsin. Windows ext4 dosya sistemini desteklemiyor ama, Linux NTFS dosya sistemini desteklediği için, Linux üzerinde Windows dosyalarını görebilirsin.
Program felan olmaz mı? Ben oyun dosyalarını görmek istiyorum bu arada.
Ext2Fsd, eskiden bu programı kullanırdım şimdi pek lazım olmuyor.
İşe yarar mı?
Bu durumu şu şekilde çözüyorum ben. Diski üçe bölüyorum, biri Linux, biri Windows, diğeri ortak depolama. Ortak depolama alanını NTFS yapıyorum ki Windows da görebilsin. Bu sayede çalışmalarıma her iki işletim sisteminden de erişebiliyorum.

Bu anlattığım senin soruna çözüm olmuyor ancak aklında bulunsun. Eğer yapabiliyorsan bu yöntem güzel oluyor.
Malesef bunun için geç kaldım. :(
Peki bir soru daha, şimdi mevcut Linux'u silip ext4 değil de NTFS olarak yüklesem sorun çözülür mü? Yani Linux kullanabilmem için illa ki ext4 mi olması gerekir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı