Windows 7 veya Windows XP

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alpi350

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar benim PC Windows XP. Haliyle bayağı bir ieskidi işletim sistemi ve ben de Windows 7'ye geçmeye karar verdim. Bu konuda internetten çok araştırdım ama konular eski idi.
Karar veremedim ben de. XP'de mi kalayım yoksa 7'ye geçeyim mi? Bazı oyunlar 7'de hata verebiliyormuş dediler sürekli yönetici olarak çalıştırman veya uyumluluk modunu ayarlaman gerekmiş. Bu doğru mudur sizce?

Şu anki kullandığım PC 4 GB RAM'e sahip. XP den 7 ye geçiş yaparsam;
  1. Açılış ve kapanışlar arasındaki sürede
  2. Bir yerden bir yere veri transferindeki dosyaların gönderim hızı(C klasöründen E klasörüne gibi)
  3. Oyunlardaki kolay açılabilirlik ve performans
  4. Kolay kullanılabilirlik
yönlerinde ne gibi bir artışlar gözlemlerim? Yardımcı olusanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok Windows 8.1 hiç mi hiç düşünmüyorum.

En stabil, performanslı ve en güncel sürüm W8.1 dir. Bu işletim sistemi sizin sisteminizin verebileceği en yüksek performansı sağlayacaktır.

Eğer bahsettiğiniz özelliklerden en üst seviyede yararlanmak istiyorsanız Windows 8.1'e geçmelisiniz.

Windows 7 kullanıyordum ben, sana şunu söyleyeyim Win7 Windows'un en ağır işletim sistemi. Kesinlikle Win 8.1. 2 GB DDR2 RAM ile sana bunu öneriyorsam vardır bir bildiğim.

Bana Windows 8 aşırı karmaşık geliyor şu an XP kullanmaktayım zaten birden Win 8 yükseltmem beni fena halde zorlayabilir.
Win7 Ultimate sürümünü önerir misiniz peki? 8.1'den sonra en ideali deniliyor.

Eğer sisteminizi zorlayacak olsa önermezdik zaten. 8.1'den sonra ideal Windows işletim sistemi yok, tek ideal işletim sistemi Windows 8.1. Başlangıç Ekranı sistemi nasıl karışık geldi anlamadım ama, bazı ufak uygulamalar ile başlat menüsünü kullanabiliyorsunuz. Ancak en sağlıklısı standart başlangıç ekranı.

Win8 çoğu kişiye karışık geldiği ve sorunları fazla olduğu için 8.1'i çıkardılar. Yanlışım varsa düzeltin. Bu çıkan 8.1 Win8'den daha kolay kullanılabilir nitelikte midir?
Win8 başlat tuşuna basıyordun menü çıkıyordu yok böyle bir şey. 8.1 de bu sorun düzeltildi mi?

Windows 8.1'de yine bu tip bir başlangıç ekranı var. Ancak Windows 8.1'in çıkarılma sebebi birçok kişiye karışık gelmesi değil, hata düzeltmeleri, iyileştirme ve geliştirmelerdir.
başlangıç ekranı www.windows8li.com (1).JPG

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı