Windows 7 vs Windows 10

Tekrar söylüyorum, söyleyeceğim. Programlar destek vermeye devam ettikçe 7 asla ÖLMEZ.
Eski sistemler azaldıkça 7 kullanımı azalacak. Bir yerden sonra 7 için destek vermek kârlı olmayacak.
Her şeyin bir sonu var. XP için de ölmez deniyordu. Yakında güvenlik sorunu çıkarsa MS'da 1 veya 2 kere güvenlik açığını yamar. Sonra biter. Programların sürekli destek vermesinin bir mantığı yok. Windows 7 için denilen daha hızlı vs. lafların pratik için pek önemi kalmadı. Eski bilgisayarlar mecburiyetten kullanacak tabii. Yeni ve eski sayılmayacak bilgisayarlarda Windows 7 kullanmakta gerekli değil. Pazar payı zamanla düşecek ve artık kârlı bir sistem olmayacak. Hangi firma kazancı az olan bir işi devam ettirir ?

Dediklerine katiyen katılmıyorum. Benchmark videolarının hepsini tek tek izledim aynı sistemde Windows 7 ile Windows 10 arasında sadece 3-4 fps fark var ve ikiside güncel sistem. Şimdi 7-8 sene öncenin bilgisayarına Windows 10 kurdum stabil çalışmıyor. Sistemin özellikleri ise Intel I5-2500K ve Ati Radeon Mobility serisi bir ekran kartıydı zamanın en iyi dizüstü bilgisayarıydı ama artık eskidi ve Windows 10'u hiçbir şekilde kaldırmıyordu. O yüzden Windows 7'yi geri yükledim o bilgisayara. Fakat ben 2015 Aralık ayında aldığım Nirvana C500 Casper model dizüstü bilgisayarımın ekran kartı Kod 43 hatasına düştü 7-8 yıl önce ki bilgisayardan daha düşük bir perfonmans veriyordu fakat emin ol Windows 10'u öyle akıcı birşekilde onboard şekilde çalıştırıyordu ki eskisini nasıl kullandım dedirtti bir anlığına. Güncel ekran kartları,işlemciler ve ramler giriş seviyesi bile olsa eski bileşenlerden daha da güçsüz olsa her türlü Windows 10'da daha iyi perfonmans verir bu bir gerçektir. Windows 10,Microsoft şirketinin şimdiye dek yaptığı en stabil ve en iyi işletim sistemidir hatta şirket bu işletim sistemini rahat 10 yıl daha desteklemeye devam edecek. Windows 7'yi uzun süre kullandım ama yok Windows 10 her türlü daha iyi. Şimdi bir masaüstü bilgisayarım var Kod 43 hatasına düşmüş Casper marka dizüstü bilgisayarımı halen ara ara kullanırım işletim sisteminde ne bir aksaklık ne de bir hata gördüm. Windows 10, Microsoft'un yaptığı en iyi işletim sistemidir sizin mantığınızla bakacak olursak M.S DOS hepsinden iyi.

Wİn 10 daha iyi gibi de ben Win 10 yükleyince ses sürücüsünde sorun oldu uğraşmak yerine geri döndüm, yüklü ses aygıtı yok diyordu direkt. sürücü problemi olmasa Win 7 kullanmazdım, Emojilerin %60 ını desteklemiyor win 7, çoğu emojiyi renksiz gösteriyor.

Maalesef sizin saçma sapan tahakküm altına alan politikalarınız sebebiyle ancak şu an cevap verebiliyorum. Öncelikle bana hakaret etmişsiniz lakin ben sırf o hakareti alıntılayıp size gönderme yaptım diye (ki birisi bana beceriksiz gibi hakaretler etmesi sebebiyle raporlamama rağmen ban yemedi)bana 1 günlük ceza vermişsiniz. Kınama veya ikaz etmeden doğrudan cezalandırarak neyi amaçlamaktasınız anlaşılır gibi değil.

Konumuza gelirsek Windows 7'yi daha dün ISO olarak indirdim. İçine NVMe Driver'ını da entegre ediyorum. Olursa buraya yazacağım. GNU/Linux gibi işletim sistemlerinin kullanışlılık oranı diplerde bunu sizde gayet iyi biliyorsunuz. Ubuntu dağıtımı felaket ötesi daha düzgün giriş ekranı bile yok ama sizin Windows 7 işletim sistemine bu kadar saldırmanıza doğrusu anlam veremedim. Ki bir önceki bilgisayarım da olan Windows 7 9 yıl boyunca tık demeden çalıştı bunu da belirtmek isterim. Halen daha yaşamaya devam ediyor.

İşletim sistemimi çifte OS olarak Windows 7 Ultimate X64 ile değişim yapmayı düşünüyorum bakalım ne gösterecek. Bu arada Ubuntu'yu kökten silince Windows kurulumlarındaki hatalar da gitti. Bu hatanın da Ubuntu yüzünden ortaya çıktığı da anlaşıldı.
Yardımcı olan arkadaşlara şahsıma adına teşekkür ediyorum.

Windows 7 işletim sistemine bu kadar saldırmanıza doğrusu anlam veremedim

Windows 7'ye saldıran falan yok. Aşırı övdüğünüz için buna anlam veremeyip dezavantajlarını yazmak saldırı değildir herhalde.

Ki bir önceki bilgisayarım da olan Windows 7 9 yıl boyunca tık demeden çalıştı bunu da belirtmek isterim. Halen daha yaşamaya devam ediyor.

Bunun Windows 7 ile pek alakası yok. Ona bakılırsa benim Windows 95 PC'de sorunsuz çalıştı ve çalışıyor.

Çağımızdan geri kalmaya başlayacak artık 7. Kalmaması için sebep yok. Zamanla kullanıcı kitlesi azalacak. Zaten azalıyor. Programlar destek vermeyi bir süre sonra kesecek. Windows 10 daha optimize hale gelecek (İnsider güncellemelerini saymıyorum.). Windows 7'nin ölmemesi için sebep yok. En fazla XP gibi gömülü sistemlerde kullanılmaya devam eder. Bir süre boyunca işletmeler, şirketler kullanır. Paralı güncellemeler de biteceğine göre...

Windows 7'ye saldıran falan yok. Aşırı övdüğünüz için buna anlam veremeyip dezavantajlarını yazmak saldırı değildir herhalde.

Bunun Windows 7 ile pek alakası yok. Ona bakılırsa benim Windows 95 PC'de sorunsuz çalıştı ve çalışıyor.

Çağımızdan geri kalmaya başlayacak artık 7. kalmaması için sebep yok. Zamanla kullanıcı kitlesi azalacak. Zaten azalıyor. Programlar destek vermeyi bir süre sonra kesecek. Windows 10 daha optimize hale gelecek (Insider güncellemelerini saymıyorum.). Windows 7'nin ölmemesi için sebep yok. En fazla XP gibi gömülü sistemlerde kullanılmaya devam eder. Bir süre boyunca işletmeler, şirketler kullanır. Paralı güncellemeler de biteceğine göre...

Sen niye ikide bir hahaha atıyorsun hayırdır kardeşim bir sıkıntın mı var?

İçinde i3 320M, 4 GB RAM, 512MB HD5770 ve 600GB 5400 RPM HDD olan 9 yıllık Toshiba Laptop'ta windows 10 kanser ediyor ama Windows 8.1 çok güzel çalışıyor. 7 kullanmak için bir neden yok. 8.1'de aynı işlevleri görüyor ve 7 kadar hızlı. Ayrıca 2023'e kadar desteği var.
Dediklerine katiyen katılmıyorum. Benchmark videolarının hepsini tek tek izledim aynı sistemde Windows 7 ile Windows 10 arasında sadece 3-4 fps fark var ve ikiside güncel sistem. Şimdi 7-8 sene öncenin bilgisayarına Windows 10 kurdum stabil çalışmıyor. Sistemin özellikleri ise Intel I5-2500K ve Ati Radeon Mobility serisi bir ekran kartıydı zamanın en iyi dizüstü bilgisayarıydı ama artık eskidi ve Windows 10'u hiçbir şekilde kaldırmıyordu. O yüzden Windows 7'yi geri yükledim o bilgisayara. Fakat ben 2015 Aralık ayında aldığım Nirvana C500 Casper model dizüstü bilgisayarımın ekran kartı Kod 43 hatasına düştü 7-8 yıl önce ki bilgisayardan daha düşük bir perfonmans veriyordu fakat emin ol Windows 10'u öyle akıcı birşekilde onboard şekilde çalıştırıyordu ki eskisini nasıl kullandım dedirtti bir anlığına. Güncel ekran kartları,işlemciler ve ramler giriş seviyesi bile olsa eski bileşenlerden daha da güçsüz olsa her türlü Windows 10'da daha iyi perfonmans verir bu bir gerçektir. Windows 10,Microsoft şirketinin şimdiye dek yaptığı en stabil ve en iyi işletim sistemidir hatta şirket bu işletim sistemini rahat 10 yıl daha desteklemeye devam edecek. Windows 7'yi uzun süre kullandım ama yok Windows 10 her türlü daha iyi. Şimdi bir masaüstü bilgisayarım var Kod 43 hatasına düşmüş Casper marka dizüstü bilgisayarımı halen ara ara kullanırım işletim sisteminde ne bir aksaklık ne de bir hata gördüm. Windows 10, Microsoft'un yaptığı en iyi işletim sistemidir sizin mantığınızla bakacak olursak M.S DOS hepsinden iyi.
Windows 10 sonra işletim sistemi çıkmayacak diye hatırlıyorum. Buna göre süresiz olarak desteklemesi gerekmez mi?

Geri
Yukarı