Windows 7 vs Windows 10

378352

Hectopat
Makaleler
3
Aşağıda bu iki sistemin (bana göre) + ve -'lerini yazacağım.

Windows 7 sevdiğim yanları;

1- Windows 10'un sıkıcı, basit ve çöpten bir farkı olmayan arayüzü aksine Vista ile gelen Aero arayüzüne sahip olması.
2- Akıcılığın daha iyi olması. (Windows 10'da telemetri verileri gönderilmesi nedeniyle yavaşlık mevcut.)
3- Donanımların stabil çalışması. (Windows 10'da hangi sürücüyü kurarsanız kurun bir yerde patlak veriyor.)
4- Eski donanımlarla tam uyumlu. Windows 7'de kurulumdan sonra otomatik ekran kartı sürücüsü kurulmuştu. (2009 senesinde toplanmış bir bilgisayar haliyle 2009 yılında çıkmış bir sistem ile uyumlu çalışır.)
5- Windows 10'un aksine 7'de gereksiz, çöp ve yer işgal eden dosyalar ve arka planda çalışan Xbox vs. servisler yok.

Windows 10 sevdiğim ama 7'de hallettiğim yanlar;

1- Windows Defender olması. (Windows 7'de 360 Total Security (reklam değil.) Çözdüm.)

Şimdi sorular ve cevaplar bölümüne gelelim;

Soru 1 - Peki ne zaman Windows 7'yi bırakıp Windows 10'a geri döneceğim?
Cevap = Yeni ve Windows 10 ve 11 ile uyumlu sistem alana kadar kalacağım.

Soru 2 - Neden Windows 8.1 varken Windows 7'de kalmak istersin ki?
Cevap = Tasarımı 10'dan da beter. Ve aynı zamanda onda da yavaşlatan bir takım telemetriler gereksiz uygulamalar ve dosyalar var.

Soru ve cevaplar kısmı bitti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? İmkanınız olsa hangi işletim sistemini kurarsınız? Cevaplarınızı yazın.

Yazımı okuduğunuz ve değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler. İyi Sosyaller :D

2GB Ram ve eMMC 32GB depolamaya sahip Lattepanda V1 cihazda özel yaptığım Windows 10 iso'su kullandım. 250MB Ram kullanımı gördüm. Özel iso ile deneyim muhteşem oluyor.

bir-cete-savasi-bastattin.jpeg

Windows 7, zamanına göre çok iyiydi. Ama şimdi karşılaştıracak olursak Windows 10 derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı