Windows 7 vs Windows 10

Abdul0234

Decipat
Yer
İstanbul/Batışehir
Daha fazla  
Meslek
12. Sınıf Öğrencisi (YKS Sınavına Hazırlanıyor)
Elimdeki emektarı beni takip edenler veya benimle samimi olanlar bilir. İlk alındığında Windows 7 idi. Sonrasında günler haftaları, haftalar ayları, aylar da yılları kovaladı ve yıl oldu 2020. Bu bilgisayar da o zaman elime geçti. Tabii o zamanlar bilgisayarın daha "b"sini bilmiyordum. Sadece sözde kalıyordu. Her neyse, sonrasında sürekli "Windows 7 bilgisayarınızın desteği sona erdi." yazısı gelip duruyordu. Sonra ben de dayanamayıp Windows 10'a yükselttim. Yıl 2021, ocak-şubat ayları. İlerliyoruz, ilerliyoruz; yok arkadaş gitmiyor. İçinde daha HDD var tabii. Sonrasında aynı yıl içerisinde de SSD koyduk içine. Bilgisayar adeta uçuşa geçti. Sonrasında da bu zamana kadar Windows 10 kullandık. Benim buradaki sorum, şimdi benim Windows 7'de mi kalmam lazım, yoksa Windows 10'a yükseltme mi yapmam lazım? Çünkü arkadaşıma sorduğum zaman Windows 7 de kalman en mantıklısı diyordu. Hafif gelir diyordu. Sizce ne yapmam lazım?

Elimdeki emektarı beni takip edenler veya benimle samimi olanlar bilir. İlk alındığında Windows 7 idi. Sonrasında günler haftaları, haftalar ayları, aylar da yılları kovaladı ve yıl oldu 2020. bu bilgisayar da o zaman elime geçti. Tabii o zamanlar bilgisayarın daha "b"sini bilmiyordum. Sadece sözde kalıyordu. Her neyse, sonrasında sürekli "Windows 7 bilgisayarınızın desteği sona erdi." yazısı gelip duruyordu. Sonra ben de dayanamayıp Windows 10'a yükselttim. Yıl 2021, ocak-şubat ayları. İlerliyoruz, ilerliyoruz; yok arkadaş gitmiyor. İçinde daha HDD var tabii. Sonrasında aynı yıl içerisinde de SSD koyduk içine. Bilgisayar adeta uçuşa geçti. Sonrasında da bu zamana kadar Windows 10 kullandık. Benim buradaki sorum, şimdi benim Windows 7'de mi kalmam lazım, yoksa Windows 10'a yükseltme mi yapmam lazım? Çünkü arkadaşıma sorduğum zaman Windows 7 de kalman en mantıklısı diyordu. Hafif gelir diyordu. Sizce ne yapmam lazım?

En iyisi Windows 11 yükle.

Elimdeki emektarı beni takip edenler veya benimle samimi olanlar bilir. İlk alındığında Windows 7 idi. Sonrasında günler haftaları, haftalar ayları, aylar da yılları kovaladı ve yıl oldu 2020. bu bilgisayar da o zaman elime geçti. Tabii o zamanlar bilgisayarın daha "b"sini bilmiyordum. Sadece sözde kalıyordu. Her neyse, sonrasında sürekli "Windows 7 bilgisayarınızın desteği sona erdi." yazısı gelip duruyordu. Sonra ben de dayanamayıp Windows 10'a yükselttim. Yıl 2021, ocak-şubat ayları. İlerliyoruz, ilerliyoruz; yok arkadaş gitmiyor. İçinde daha HDD var tabii. Sonrasında aynı yıl içerisinde de SSD koyduk içine. Bilgisayar adeta uçuşa geçti. Sonrasında da bu zamana kadar Windows 10 kullandık. Benim buradaki sorum, şimdi benim Windows 7'de mi kalmam lazım, yoksa Windows 10'a yükseltme mi yapmam lazım? Çünkü arkadaşıma sorduğum zaman Windows 7 de kalman en mantıklısı diyordu. Hafif gelir diyordu. Sizce ne yapmam lazım?

SSD ile Windows 10 kurulabilir bence.

Windows 7 desteklense bence Windows 10'dan daha iyi fakat desteklenmediği için güvenlik sorunları yaşamanız olası olacaktır. En düşük Windows 10 2016 LTSB sürümünü kullanın. HDD sistemlerde de hızlı çalışıyor.

Sizin burada yapmanız gereken imza kısmındaki donanımları referanslarsak +4 daha ram ilave etmeniz. Aşırı kaynak kullanmayacaksanız ortalama işler için ihtiyacınızı Windows 10 ile karşılar. Daha iyisini yapmak istiyorsanız internetten ikinci nesil i5, i7 işlemci alıp takacaksınız harika olur.
Tabii anakartınız fason bir markaysa bu masrafa değmeyebilir.

En iyisi Windows 11 yükle.
Denedim hocam. Ama sarmadı ya. Windows 7 gibi, Windows 10 gibi sarmadı.
SSD ile Windows 10 kurulabilir bence.
Hocam Windows 7'ye ben şimdi Antivirüs uygulaması indirsem, Windows 7'den devam etsem?
8.1 SL kurman daha mantıklı olur.
Etkinleştirme sorunu var hocam. Windows 8 kurdum, ama etkinleştirmedi. Parayla olmayacak. Yani beleş olacak benim için.

Sizin burada yapmanız gereken imza kısmındaki donanımları referanslarsak +4 daha ram ilave etmeniz. Aşırı kaynak kullanmayacaksanız ortalama işler için ihtiyacınızı Windows 10 ile karşılar. Daha iyisini yapmak istiyorsanız internetten ikinci nesil i5, i7 işlemci alıp takacaksınız harika olur.
Tabii anakartınız fason bir markaysa bu masrafa değmeyebilir.
Bilgisayarın orijinal anakartı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı