Windows 7 vs Windows 8.1

• Konuyu başlatan Glade
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 854

Glade

Hectopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Meslek
FIFA 14 :)
Merhaba, sosyal sakinleri.
Bu konumda size Windows 7 mi? Yoksa Windows 8.1 mi? Daha avantajlı onu anlatacağım.(her avantaj bir 1 puan!)

1.ISO dosyalarını ayıklamadan çalıştırmak

Windows 7'de ISO dosyalarını ayıklamak için dakikalarımızı hatta saatlerimizi harcayabiliriz ancak Windows 8.1 ile gelen bu özellikle ISO dosyalarını çift tıkla açabiliyoruz ve saatlerimizi veya dakikalarımızı boşu boşuna harcamıyoruz.(1 puan Windows 8.1)

2. Başlat menüsü

Windows 8.1 ile gelen bu saçma özellik ile bütün ekranımızı kaplayan bir başlat menüsü yeni adıyla "başlangıç" özelliği geldi ve bu kullanıcıları sevindirmedi aksine kızdırdı, ancak bunu 3.parti uygulamalarla geri getirebiliriz.(1 puan Windows 7)

3. Aero teması

Windows 7 ve Vista ile gelen bu tema görünümüyle bütün kullanıcıları sevindirdi ancak bunun bir de kötü tarafı var oda RAM kullanımı Windows 7 ve Vista da aşırı bir şekilde RAM kullanımı vardı. Windows 7'de XP teması bile olsa arkada çalışan Aero ve başka gereksiz hizmetler RAM'in yarısından fazlasını tüketiyordu Microsoft buna karşı Windows 8 ve 8.1'e metro teması getirip RAM kullanımını azaltmayı hedefledi, RAM kullanımı azaltmayı başardı ancak bazı kullanıcılar metro teması ve başlangıç menüsünü sevmeyince Microsoft, Windows 10'a başlat menüsünü getirerek kullanıcıları az da olsa sakinleştirmeyi başardı.(0.5 puan Windows 8.1)

4. Ana ve güvenlik güncelleştirmeleri

22 Ekim 2009'da yayımlanan Windows 7'nin güncelleme desteği sona erdi, ancak Windows 8.1 ve 10 hala güncelleştirmelerini almaya devam ediyor, Technopat Sosyal'in çoğunluğu bu yüzden 8.1 veya 10 öneriyor genellikle düşük sistem gereksinimli bilgisayarlara 8.1 öneriyor.(1 puan Windows 8.1)

Evet, sosyal sakinleri eğer buraya kadar okumuşsanız konumun sonuna gelmişsiniz demektir hoşça kalın.
Kazanan 2.5 puan ile Windows 8.1 oluyor, 1 puan alıyor Windows 7.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence her şekilde Windows 8.1 alır çünkü normal harddisk kullanan birisi için aşırı şekilde rahat bir işletim sistemi gerektiğinde güncelleştirme veriyor ve hala hava durumu haberler kısmı bile çalışıyor.

Güzel bir karşılaştırma olmuş teşekkürler, ben windows 8'in başlat menüsünü gördükten sonra ivedilikle windows 7'ye geri dönmüştüm. windows 10 çıkana kadar onu kullandım. 8.1 performans için tercih edilmeli.

Geri
Yukarı