Windows 7 vs Windows 8.1

hocam ben tek minecraft oynuyom şimdi bi tekrar win 7kurcam aynı ayrala bi daha denicem aynı olursa tekrara win 8.1 döncem bide ben 2020 de microstofun siteinde inidiriğim iso var win 7 ini
Kasperksy sadece virus, trojan, tehlikeli objelerden korur. Exploitlerden koruyamaz.

Windows 7 kuracaksan ISO linkleri:

Herhangi bir sürümü kurduktan sonra bunu uygulayın.

Sonra rahatlıkla bir antivirüs yükleyin ve rahatlıkla Windows 7 kullanabilirsiniz.

Hayır, birçok güvenlik açığı var Windows 7'de.

-Windows 7'de güvenlik açığı olsa bile tercih edilebilir (kullananlar var) çok fazla korsan program indirmezseniz ya da virüs bulaşacak sitelere girmezseniz sorun çıkmaz.

Windows 7'ye dönmemi önerir misiniz?

-Evet Windows 7 kullanılabilir sadece oyun oynayacaksanız iyi bir işletim sistemidir hem CPU'yu da az kullanır onun için performans sorunu yaşamazsınız. Zaten Windows 7 ile Windows 8.1 arasında uyumluluk farkı yok.

Aslında 7 ile 8.1 arasında devasa bir performans farkı olmaması lazım.

-Maalesef Windows 8.1 biraz sorunlu, performans değişimleri sistemden sisteme bağlı olarak 35-40 FPS'yi bile geçebiliyor.

Windows 7'nin orijinal ISO'su artık Microsoft'un sitesinde bulunmuyor.

-Technopat'ta var.

-Arkadaşımız laptop kullanıyor.

Eski model laptoplarda değiştirilebiliyor işlemci.

-Evet değişebilir ancak zahmetli ve gereksiz olur. Değiştirdiğiniz işlemci büyük ihtimal elinizde kalır, aşırı ısınma sorunu yaşayabilirsiniz (yaşamayadabilirsiniz), Core 2 Duo ve Quad serilerinde işlemci değiştirme yok sadece I serilerinde işlemci değiştirme var. Bu tür sorunları göze alıyorsanız yapılabilir.

-Evet değişebilir ancak zahmetli ve gereksiz olur. Değiştirdiğiniz işlemci büyük ihtimal elinizde kalır, aşırı ısınma sorunu yaşayabilirsiniz (yaşamayadabilirsiniz), Core 2 Duo ve Quad serilerinde işlemci değiştirme yok sadece I serilerinde işlemci değiştirme var. Bu tür sorunları göze alıyorsanız yapılabilir.

İyi günler yardımınız için çok teşekkürler ederim en sonunda 8.1 kurdum çünkü internet üzerinden alışveriş yapıyorum size bir sorum var benim işlemcim vt(sanalaştırma) desteklemiyor ben yeni işlemci alacağım ve alacağım işlemci vt destekliyor alırsam vt BIOS'ta gözükürmü bir de aldığımda 64 Bit sistem kurabilir miyim şimdiden teşekkür

İyi günler yardımınız için çok teşekkürler ederim.

-Rica ederim.

En sonunda 8.1 kurdum çünkü internet üzerinden alışveriş yapıyorum.

-Ne alakası var açıklarsanız sevinirim.

İşlemcim vt(sanalaştırma) desteklemiyor ben yeni işlemci alacağım ve alacağım işlemci vt destekliyor alırsam vt BIOS'ta gözükürmü.

-Laptop olduğunu göze alacak olursak anakart sadece o işlemci için dizayn ediliyor diğer işlemciler ise anakrta uygun ise çalışıyor bence yoktur bir BIOS'unuza bakın eğer vt diye bir ayar varsa yapabilirsiniz ancak yoksa büyük ihtimalle desteklemiyordur.

Bir de aldığımda 64 Bit sistem kurabilir miyim?

-Bit değeri işlemciye ve RAM'e bağlıdır değiştirebilirsiniz.

Şimdiden teşekkür.

-1 gün geçiktim sınav haftasına yaklaştık artık kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı